Bývalé lázně asi budou chátrat dál. Chomutovská radnice stále nemá vizi, co s objektem

10. únor 2017 | 11:48
Prohlídka bývalých lázní. Foto: archiv Město ChomutovProhlídka bývalých lázní. Foto: archiv Město Chomutov

CHOMUTOV - Bývalá koalice v čele s PRO Chomutov za dva roky s lázněmi neudělala prakticky nic, vyplývá to z vyjádření náměstka primátora Davida Dindy (Nový Sever). Zároveň ale nenaznačil, jak objekt po bývalých lázních v centru města využít.

"Za dva roky k lázním nenajdete (na magistrátu) žádnou koncepční věc, která by říkala, co s lázněmi budeme dělat. Utratili jsme peníze za jeden větší průzkum, který díky koncipovaným otázkám řekl, že tam má být znovu napuštěná voda," pronesl David Dinda na tiskové konferenci, která byla svolána jako reakce na prohlášení hnutí PRO Chomutov s názvem Bilance 22 měsíců práce na radnici.

Hnutí uvedlo, že nestihlo vrátit život do budovy Městských lázní. A konstatovalo: "Máme projekt na kulturní a vzdělávací centrum ve spolupráci s UJEP a školskými organizacemi. Naši bývalí partneři však neumožnili zahájit činnost nově založené městské organizace Rekult z.ú."

Na to reagoval Dinda ve svém proslovu: "Organizace Rekult, která byla zřízena i z důvodu, aby vizionářsky vymyslela co s lázněmi, tak v momentě, kdy do čela organizace nebyl zvolen člověk, kterého si PRO Chomutov vysnil jako ředitele, tak za celou dobu předseda správní rady nesvolal žádné jednání. Pokud se někdo zaštiťuje, že nestihl vyřešit co s lázněmi a současně nesvolal správní radu, tak to mi k sobě nepasuje."

David Dinda dále zopakoval, že voda do bazénu se už nikdy napouštět nebude.

"Zúčastnil jsem se workshopu a prohlídky lázní po ustanovení bývalé koalice a už tehdy zaznělo, že se tam voda napouštět nebude," zopakoval.

"Chybí mi silné rozhodnutí o tom, abychom se ubírali jiným směrem," podotkl náměstek primátora z Nového Severu.

"Vedli se tu určité diskuse o science centru jako najdeme v Liberci nebo Plzni. Žádnou relevantní koncepci jsem na radnici nenašel. Někde na papíře jsem četl rozpočet odhadem půl milionu korun na zřízení tohoto projektu," konstatoval bez bližších podrobností.

SOUVISEJÍCÍ: Z bývalých lázní má být centrum neformálního vzdělávání

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

OBRAZEM: Fotbalový Chomutov přehrál Hostouň

OBRAZEM: Fotbalový Chomutov přehrál Hostouň

20/8 / AKTUALITY / CHOMUTOV - Fotograf Ladislav Chlíbek zavítal na fotbalové utkáni Divize B. Domácí Chomutov rozdrtil Sokol Hostouň 5:2.


OBRAZEM: Březenská pouť nově nabídla Den s Březenským drakem

OBRAZEM: Březenská pouť nově nabídla Den s Březenským drakem

20/8 / SERVIS / BŘEZNO - Březenská pouť i letos nabídla bohatý kulturní program, který je zakončen koncertem Petra Koláře.


OBRAZEM: Motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky

OBRAZEM: Motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky

20/8 / SERVIS / POLÁKY - Na fotbalovém hřišti v Polákách motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky plus hudební festival.


OBRAZEM: Chomutov přetlačil finský Kärpät Oulu

OBRAZEM: Chomutov přetlačil finský Kärpät Oulu

18/8 / PIRÁTI / CHOMUTOV - Piráti Chomutov si v rámci dalšího přípravného duelu připsali cenný skalp jednoho z nejlepších finských klubů - Kärpätu Olu. Soupeře z Finska hokejisté Chomutova porazili 2:1.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516