Chomutov chce dát miliony na hokej, ale... Bitva Pirátů, fanoušků i radnice pokračuje

31. květen 2016 | 10:00
Z utkání Piráti Chomutov - Kometa Brno. Foto: Ladislav ChlíbekZ utkání Piráti Chomutov - Kometa Brno. Foto: Ladislav Chlíbek

CHOMUTOV - Plný sál. V něm hokejoví fanoušci, vedení Pirátů a zastupitelé Chomutova. Další dějství o miliony pro seniorský extraligový hokej pokračovalo na zasedání zastupitelstva. Pokud prý město finance nedá, hokej nebude. Naopak vedení města tvrdí, že peníze chce dát, jenže...

Karty jsou rozdány. Na jedné straně majitel Pirátů, generální ředitel Jaroslav Veverka mladší, na straně zastupitelé města. A mezi nimi hokejoví fanoušci a někteří opoziční zastupitelé, kteří žádají podporu pro klub, aby ve městě mohla i nadále být nejvyšší hokejová soutěž.

Chomutov dosud podporoval mládež, a ta ví, že i letos dostane 7,5 milionu korun. Jenže požadovaných 33 milionů z městského rozpočtu zatím do klubové pokladny Pirátů nepoteče. Politici se shodli, že by mohli uvolnit 17 milionů korun. Více peněz s odkazem na současnou ekonomickou situaci města dát hokeji nemohou.

„My tu hokej chceme, ale naše ekonomické možnosti jsou omezené. Zatím jsme se domluvili na čísle 17 milionů korun,“ řekl náměstek primátora Marek Hrabáč (ANO).  „Musí se najít forma, jakým způsobem podpora bude poskytnuta.“

Vedení města je pod palbou z více stran. Obdrželo petici fanoušků s 1800 podpisy. A mají i dalšího silného spojence, opoziční hnutí Nový Sever a vedoucí tvář Davida Dindu. Ten požadoval, aby byl bod o finanční podpoře zařazen do jednání jako další bod. S tím nesouhlasil primátor Daniel Černý (PRO Chomutov) s odkazem na to, že  žádost musí projít finanční komisí, radou a pak půjde do zastupitelstva.

A vedení chomutovské radnice vzneslo i řečnickou otázku, kde na peníze pro hokej vzít. A právě David Dinda zkritizoval přístup města k hazardu nebo ke Kamencovému jezeru. Navíc navrhlo zřízení tzv. zlaté akcie, která by zaručovala, že prodej extraligové licence do jiného města nebude možný bez souhlasu Chomutova.

Naopak jako problémy soukromé firmy označil finanční požadavek Pirátů zastupitel David Palán (PRO Chomutov).

SOUVISEJÍCÍ:  Hokejová petice. Fanoušci Pirátů žádají zachovat extraligový hokej

Skončí extraliga v Chomutově? Piráti tlačí na město, to se brání

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

JIRKOV: V některých lokalitách se nebudou vyplácet dávky

JIRKOV: V některých lokalitách se nebudou vyplácet dávky

24/7 / AKTUALITY / JIRKOV - Radnice v Jirkově na Chomutovsku chce omezit vyplácení dávek na bydlení ve čtvrtích Nové Ervěnice a Krušnohorská ulice.


OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

18/7 / SERVIS / JIRKOV - V Březenci u Jirkova proběhl 22. ročník ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017 za účasti 40 týmů.


Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

29/6 / KRIMI / CHOMUTOV, PLZEŇ - Plzeňský kulturista Filip Grznár je spíše než pro své sportovní výkony známý pro své netradiční a divoké vystupování na internetu.


Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

28/6 / SERVIS / CHOMUTOV, LIBEREC - Putovní výstava pokusů IQ PARKU zaujala žáky už před několika lety a vzbudila v nich touhu k návštěvě IQ LANDIE v Liberci. A pak už byl jen krůček k tomu, se do IQ LANDIE vypravit a ponořit se do světa techniky.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516