Chomutov je prý trochu jako New York, tvrdí radnice

15. únor 2017 | 10:24
Centrum Chomutova. Foto: archiv MojeChomutovsko.czCentrum Chomutova. Foto: archiv MojeChomutovsko.cz

CHOMUTOV - Chomutovská radnice chce rozdávat statisíce. Umožnit to má projekt postavený na tzv. participativním rozpočtu. To je nový trend v rozvoji měst. Chomutov se prý inspiroval i americkým velkoměstem.

"Největší projekt stejného typu jako Chomutov pořádal New York v roce 2016. Postupně se zapojila i česká města, nyní se ho chopilo i město Chomutov," je napsáno na webu projektu NášChomutov.cz.

Chomutov nově vyčlenil pět milionů korun na investice, které si navrhnou a vymyslí sami občané.

Smyslem projektu je najít místa, která by si zasloužila oživit, upravit či vylepšit. Ten, kdo magistrátu dá tip, zapojí do záměru další lidi, radnice slibuje, že projekt zaplatí a zrealizuje.

Občané mohou přijít s návrhy, jejichž realizace nepřesáhne 600 tisíc korun. Projekty, které Chomutováci předloží, musí také odpovídat úředním regulím, jako je územní plán a další předpisy.

"S tím lidem poradí úředníci, jednotlivé návrhy se budou projednávat na veřejných setkáních. Ruské kolo na náměstí nebo robotickou lochnesku na Bandě pravděpodobně z rozpočtu města postavit možné nebude, ale jiné projekty určitě ano," uvedl mluvčí města Jan Rödling.

Poté, co návrhy projdou úředním posouzením, bude zřejmé, že je možné je zrealizovat, bude o nich hlasovat veřejnost. A dočkají se ty nápady, které dostanou nejvíce hlasů.

Hlasovat se bude přes systém D21, kdy každý zájemce dostane unikátní kód a bude mít k dispozici několik kladných a záporných hlasů. Ty rozdá jednotlivým nápadům podle svého uvážení. Hlasování je na programu v červnu letošního roku.

Návrhy je možné podávat již od 15. února a to do konce března 2017.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

OBRAZEM: Fotbalový Chomutov přehrál Hostouň

OBRAZEM: Fotbalový Chomutov přehrál Hostouň

20/8 / AKTUALITY / CHOMUTOV - Fotograf Ladislav Chlíbek zavítal na fotbalové utkáni Divize B. Domácí Chomutov rozdrtil Sokol Hostouň 5:2.


OBRAZEM: Březenská pouť nově nabídla Den s Březenským drakem

OBRAZEM: Březenská pouť nově nabídla Den s Březenským drakem

20/8 / SERVIS / BŘEZNO - Březenská pouť i letos nabídla bohatý kulturní program, který je zakončen koncertem Petra Koláře.


OBRAZEM: Motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky

OBRAZEM: Motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky

20/8 / SERVIS / POLÁKY - Na fotbalovém hřišti v Polákách motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky plus hudební festival.


OBRAZEM: Chomutov přetlačil finský Kärpät Oulu

OBRAZEM: Chomutov přetlačil finský Kärpät Oulu

18/8 / PIRÁTI / CHOMUTOV - Piráti Chomutov si v rámci dalšího přípravného duelu připsali cenný skalp jednoho z nejlepších finských klubů - Kärpätu Olu. Soupeře z Finska hokejisté Chomutova porazili 2:1.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516