Chomutov má schválený rozpočet. Připravena je investice do Zahradní

2. duben 2015 | 21:16
Chomutovský magistrát. Foto: archiv MojeChomutovsko.czChomutovský magistrát. Foto: archiv MojeChomutovsko.cz

Chomutov - Jedna miliarda a 348 milionů korun – to je rozpočet města Chomutov který je určen na provoz městských organizací či magistrátu a na investice pro rok 2015.

"Rozpočet je sestaven jako vyrovnaný,” tvrdil chomutovský primátor Daniel Černý (PRO! Chomutov) s tím, že se vůči rozpočtu schválenému na podzim příliš neměnil. "Čas pro změny k rozpočtu byl velice omezený. Mnohé věci jsou už nastartovány a je třeba je dokončit. Hlavní snahou bylo ukončit rozpočtové provizorium, a to se k poslednímu březnu podařilo.”

Programové priority nové koalice budou zapracovány formou rozpočtových opatření.

Provozní rozpočet města je přebytkový ve výši 323 milionů korun. Kapitálový rozpočet plánuje projekty a investiční akce v úhrnné hodnotě 289,5 milionu korun. Bezmála 180 milionů korun má pak přitéci z dotačních titulů.

Mezi nejvýznamnější akce roku 2015 patří revitalizace veřejného prostranství na Zahradní, zejména okolí KASSu, a okružní křižovatka mezi sídlišti Březenecká a Kamenná. Organizace napojené na rozpočet města spotřebují na provoz celkem 338,4 milionů korun, dalších 6,5 milionu směřuje v roce 2015 do investic městským organizacím, zejména zooparku.

"Na zajištění činnosti městské policie je vyčleněno 44 milionů korun. Chceme zvýšit bezpečnost ve městě, proto dohlédneme, aby tyto prostředky byly efektivně využity,“ uvedl velitel městské policie a náměstek primátora Marek Hrabáč.

Grantová politika města převyšuje 21 milionů korun, které budou rozděleny na volnočasové aktivity obyvatel města. "Nemáme v plánu vystavět žádný velký betonový projekt, který by s sebou nesl obrovské náklady na provoz. Naší prioritou je investovat do lidí, tedy převážně do měkkých projektů,” řekl náměstek primátora Marian Bystroň.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

OBRAZEM: Fotbalový Chomutov přehrál Hostouň

OBRAZEM: Fotbalový Chomutov přehrál Hostouň

20/8 / AKTUALITY / CHOMUTOV - Fotograf Ladislav Chlíbek zavítal na fotbalové utkáni Divize B. Domácí Chomutov rozdrtil Sokol Hostouň 5:2.


OBRAZEM: Březenská pouť nově nabídla Den s Březenským drakem

OBRAZEM: Březenská pouť nově nabídla Den s Březenským drakem

20/8 / SERVIS / BŘEZNO - Březenská pouť i letos nabídla bohatý kulturní program, který je zakončen koncertem Petra Koláře.


OBRAZEM: Motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky

OBRAZEM: Motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky

20/8 / SERVIS / POLÁKY - Na fotbalovém hřišti v Polákách motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky plus hudební festival.


OBRAZEM: Chomutov přetlačil finský Kärpät Oulu

OBRAZEM: Chomutov přetlačil finský Kärpät Oulu

18/8 / PIRÁTI / CHOMUTOV - Piráti Chomutov si v rámci dalšího přípravného duelu připsali cenný skalp jednoho z nejlepších finských klubů - Kärpätu Olu. Soupeře z Finska hokejisté Chomutova porazili 2:1.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516