Chomutov mění pravidla zadávání městských zakázek. Firmy musí dát práci nezaměstnaným

2. září 2015 | 15:40
Chomutovský magistrát. Foto: archiv MojeChomutovsko.czChomutovský magistrát. Foto: archiv MojeChomutovsko.cz

Chomutov - Pravidla pro výběrová řízení zěmnilo město Chomutov. Vedení radnice tvrdí, že zakázky zadávané městem a jeho organizacemi budou transparentnější a pod větší kontrolou. Jedním z požadavků je, že dodavatelé v případě větších stavebních zakázek musí zaměstnat dlouhodobě nezaměstnané.

"Rada města schválila novou směrnici pro zadávání veřejných zakázek, kterou se řídí město a jeho organizace. Nový dokument obsahuje tři významné změny," uvedl pro MojeChomutovsko.cz mluvčí města Jan Rödling.

"Nově předpis platí nejen pro město a jeho příspěvkové organizace, ale musí se jím řídit například městská policie a na základě rozhodnutí statutárních orgánů i obchodní společnosti založené městem, v jejichž případě je město jediným společníkem. Patří tam například Chomutovská bytová, která rovněž zadává větší zakázky," nastínil požadavky mluvčí města.

Další novinkou je, že u zakázek malého rozsahu na služby a dodávky od 300 tisíc, které nedosáhnou 2 milionů korun (u stavebních prací je toto rozmezí od 750 tisíc do 6 milionů korun) bude rozhodovat o výběru nejvhodnější nabídky rada města. Dosud stačilo rozhodnutí vedoucí odboru a primátora.

Třetí změnou je zapracování prvku společensky odpovědného zadávání. Firma, která výběrové řízení vyhraje, musí následně na zakázce zaměstnat alespoň deset procent dlouhodobě nezaměstnaných osob z celkového počtu zaměstnanců, kteří se budou podílet na zakázce. Platí to pro zakázky na stavební práce s dobou plnění delší než šest měsíců, může se jednat o nejrůznější pozice – pomocný dělník, administrativa a další.

"V mnoha zemích EU je to běžná praxe. Smyslem je aktivizace dlouhodobě nezaměstnaných, kteří získají práci sice dočasně, ale je to příležitost praxe a nikdo nevylučuje, že v případě dobrých zkušeností si je firma nechá na delší úvazek,“ vysvětlil chomutovský primátor Daniel Černý.

Podle prvního mže města je aktualizace směrnice dalším krokem k větší transparentnosti městských veřejných zakázek. "V plném běhu je také příprava pravidel pro zakázky malého rozsahu, které nedosáhnou 2 milionů  u dodávek a služeb a 6 milionů u stavebních prací. Jejich zadávání na rozdíl od větších zakázek není podrobně regulováno zákonem a je tedy hlavně na městě, jaká kritéria si nastaví," dodal mluvčí města.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Maďarský kamion se řítil u Chomutova v protisměru!

Maďarský kamion se řítil u Chomutova v protisměru!

15/8 / AKTUALITY / CHOMUTOV - V pondělním poledni ohrozil provoz na Chomutovsku maďarský kamion, který se řítil v protisměru od Hory Sv. Šebestiána.


CHOMUTOV: Muž, který měl zabít Roma, se vrátil z vazby

CHOMUTOV: Muž, který měl zabít Roma, se vrátil z vazby

15/8 / KRIMI / CHOMUTOV - Muž, který po květnovém incidentu na jednom z chomutovských sídlišť, kde měl zabít Roma, opustil vazbu. Důvod? Byli vyslechnuti všichni svědci.


Chomutov koupí nové trolejbusy. A to je chtěl úplně zrušit

Chomutov koupí nové trolejbusy. A to je chtěl úplně zrušit

13/8 / AKTUALITY / CHOMUTOV - Chomutov bude investovat 170 milionů do nákupu nových trolejbusů od společnosti Škoda Electric.


OBRAZEM: Pohádkové safari v chomutovském lesoparku

OBRAZEM: Pohádkové safari v chomutovském lesoparku

12/8 / AKTUALITY / Chomutov - Podívejte se na fotogalerii Ladislava Chlíbka z pohádkového safari v chomutovském lesoparku.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516