Chomutov mění pravidla zadávání městských zakázek. Firmy musí dát práci nezaměstnaným

2. září 2015 | 15:40
Chomutovský magistrát. Foto: archiv MojeChomutovsko.czChomutovský magistrát. Foto: archiv MojeChomutovsko.cz

Chomutov - Pravidla pro výběrová řízení zěmnilo město Chomutov. Vedení radnice tvrdí, že zakázky zadávané městem a jeho organizacemi budou transparentnější a pod větší kontrolou. Jedním z požadavků je, že dodavatelé v případě větších stavebních zakázek musí zaměstnat dlouhodobě nezaměstnané.

"Rada města schválila novou směrnici pro zadávání veřejných zakázek, kterou se řídí město a jeho organizace. Nový dokument obsahuje tři významné změny," uvedl pro MojeChomutovsko.cz mluvčí města Jan Rödling.

"Nově předpis platí nejen pro město a jeho příspěvkové organizace, ale musí se jím řídit například městská policie a na základě rozhodnutí statutárních orgánů i obchodní společnosti založené městem, v jejichž případě je město jediným společníkem. Patří tam například Chomutovská bytová, která rovněž zadává větší zakázky," nastínil požadavky mluvčí města.

Další novinkou je, že u zakázek malého rozsahu na služby a dodávky od 300 tisíc, které nedosáhnou 2 milionů korun (u stavebních prací je toto rozmezí od 750 tisíc do 6 milionů korun) bude rozhodovat o výběru nejvhodnější nabídky rada města. Dosud stačilo rozhodnutí vedoucí odboru a primátora.

Třetí změnou je zapracování prvku společensky odpovědného zadávání. Firma, která výběrové řízení vyhraje, musí následně na zakázce zaměstnat alespoň deset procent dlouhodobě nezaměstnaných osob z celkového počtu zaměstnanců, kteří se budou podílet na zakázce. Platí to pro zakázky na stavební práce s dobou plnění delší než šest měsíců, může se jednat o nejrůznější pozice – pomocný dělník, administrativa a další.

"V mnoha zemích EU je to běžná praxe. Smyslem je aktivizace dlouhodobě nezaměstnaných, kteří získají práci sice dočasně, ale je to příležitost praxe a nikdo nevylučuje, že v případě dobrých zkušeností si je firma nechá na delší úvazek,“ vysvětlil chomutovský primátor Daniel Černý.

Podle prvního mže města je aktualizace směrnice dalším krokem k větší transparentnosti městských veřejných zakázek. "V plném běhu je také příprava pravidel pro zakázky malého rozsahu, které nedosáhnou 2 milionů  u dodávek a služeb a 6 milionů u stavebních prací. Jejich zadávání na rozdíl od větších zakázek není podrobně regulováno zákonem a je tedy hlavně na městě, jaká kritéria si nastaví," dodal mluvčí města.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

18/7 / SERVIS / JIRKOV - V Březenci u Jirkova proběhl 22. ročník ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017 za účasti 40 týmů.


Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

29/6 / KRIMI / CHOMUTOV, PLZEŇ - Plzeňský kulturista Filip Grznár je spíše než pro své sportovní výkony známý pro své netradiční a divoké vystupování na internetu.


Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

28/6 / SERVIS / CHOMUTOV, LIBEREC - Putovní výstava pokusů IQ PARKU zaujala žáky už před několika lety a vzbudila v nich touhu k návštěvě IQ LANDIE v Liberci. A pak už byl jen krůček k tomu, se do IQ LANDIE vypravit a ponořit se do světa techniky.


Zoologická zahrada Chomutov jako magnet pro turisty. Ale co dál?

Zoologická zahrada Chomutov jako magnet pro turisty. Ale co dál?

28/6 / AKTUALITY / CHOMUTOV - Přestože Chomutov nelze srovnávat s Libercem, na těchto dvou městech lze ukázat, že koncentrace zajímavých atrakcí může znásobit zájem turistů o ně.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516