Chomutov připravuje nový územní plán. Vyjádřit se mohou občané

31. červenec 2015 | 01:44
Chomutovský magistrát. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czChomutovský magistrát. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Chomutov - Chomutov připravuje nový územní plán města. Veřejné projednání je naplánováno na 9. září 2015, připomínky a námitky lze posílat už nyní.

Návrh územního plánu byl vyvěšen na internetu, je přístupný občanům i vytištěný ve vchodu do starobylé radnice.

Územní plán občanům pomůže v případě, kdy chtějí koupit pozemek či změnit užívání stávající stavby. „Pokud chtějí například vystavět domek, měli by si přijít k nám na odbor zjistit, jestli je vybraný pozemek určen k výstavbě rodinných domů. Mohou se také podívat, jestli okolo nepovede velká komunikace, dále se dozví koncepci vývoje v okolí svého budoucího bydlení,” sdělila vedoucí oddělení rozvoje města Lenka Petříková.

Plánem se musí řídit i občan, který by chtěl podnikat. Problematické může být zřízení například obchodu, který je náročný pro zásobování či nemá možnost vybudování vlastního parkoviště pro zákazníky.

Územní plán je zveřejněn na úřední desce od 27. července do 17. září 2015, na webu města pod složkou Rozvoj města a ve vchodu do starobylé radnice na náměstí.

Občané mají možnost do něj nahlédnout a až do 16. září 2015 mají možnost podat své připomínky a námitky, ale pouze písemně s potřebnými identifikačními údaji a podpisem osoby, která je uplatňuje, adresované Magistrátu města Chomutova, Odboru rozvoje, investic a majetku města. Rovněž se lidé mohou na plán zeptat po předchozí telefonické nebo emailové domluvě přímo na radnici na oddělení rozvoje města.

Chomutov má původní územní plán z roku 1996. Od svého vzniku byl jedenáctkrát změněn. Územní plán je společný pro Chomutov a pro Jirkov. Novela stavebního zákona požaduje, aby každá obec měla svůj územní plán samostatný.

„Zastupitelstvo tedy v roce 2010 rozhodlo o pořízení nového územního plánu, který se v současné době projednává. První veřejné projednání se uskutečnilo v květnu 2014, následně byly vyhodnoceny došlé námitky a připomínky. Podle toho se upravil návrh územního plánu a v září bude znovu veřejně projednán,” řekla vedoucí oddělení rozvoje města Lenka Petříková.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

18/7 / SERVIS / JIRKOV - V Březenci u Jirkova proběhl 22. ročník ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017 za účasti 40 týmů.


Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

29/6 / KRIMI / CHOMUTOV, PLZEŇ - Plzeňský kulturista Filip Grznár je spíše než pro své sportovní výkony známý pro své netradiční a divoké vystupování na internetu.


Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

28/6 / SERVIS / CHOMUTOV, LIBEREC - Putovní výstava pokusů IQ PARKU zaujala žáky už před několika lety a vzbudila v nich touhu k návštěvě IQ LANDIE v Liberci. A pak už byl jen krůček k tomu, se do IQ LANDIE vypravit a ponořit se do světa techniky.


Zoologická zahrada Chomutov jako magnet pro turisty. Ale co dál?

Zoologická zahrada Chomutov jako magnet pro turisty. Ale co dál?

28/6 / AKTUALITY / CHOMUTOV - Přestože Chomutov nelze srovnávat s Libercem, na těchto dvou městech lze ukázat, že koncentrace zajímavých atrakcí může znásobit zájem turistů o ně.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516