Chomutovská radnice se zaměří na Palachovu ulici. V Kadaňské mají zmizet neobydlené domy

21. srpen 2015 | 00:23
Chomutov. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czChomutov. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Chomutov - Obyvatele vnitrobloku Palachovy ulice, která je kolmicí na Kadaňskou, trápí hluk a nepořádek. Radnice slibuje zajištění nápravy.

Hluk, nepořádek. Ten pod okny obyvatel dělají lidé, kteří si vnitroblok vyhlédli jako místo k celodennímu popíjení alkoholu. Následně okolí používají jako toaletu.

Na místo se byl podívat chomutovský primátor Daniel Černý s ředitelem městské policie. „Občané si stěžovali a chtěli přijít na radnici, ale efektivnější bylo vyjet rovnou na místo,“ prohlásil primátor. Návštěva ulice byla jednou z „radničních procházek“, kdy vedení města řeší problémy s občany přímo na místě.

Podle lidí z Palachovky se na místě schází klidně i padesát lidí najednou. Ostatní obtěžují hlukem, výjimkou nejsou slovní konflikty nebo obscénní chování. Scházejí se na ruinách plotu vedle vybydleného domu a zanechávají po sobě velký nepořádek. Rovněž při pochůzce seděli u zídky lidé a popíjeli, další se k nim různě přidávali.

Hned na místě se rozhodlo o řešení, které by mělo obyvatelům pomoci. „Pozemek je města, budova Chomutovské bytové. Keře a stromy prostříháme, kolem uděláme plot. To by mělo pomoci,“ popsal primátor. Plot by měl být hotový do čtrnácti dnů.

Na místo pravidelně vyjíždějí strážníci, ale nezvaní hosté se krátce po jejich odjezdu na místo vrací. Ředitel městské policie přislíbil, že na situaci v tomto místě dohlédne a zároveň vyzval obyvatele, aby vše oznamovali a se strážníky spolupracovali, čímž by se dalo efektivněji zasáhnout.

„Nepříjemně mě překvapilo, jak je majetek města a Chomutovské bytové neudržovaný a ve špatném stavu,“ dodal primátor. V okolí Kadaňské navštívil dva vybydlené domy. „Dáme je pořádku a nabídneme nájemníkům,“ přislíbil.

"Město dále vyzývá občany, aby se nebáli obrátit se na město s většími i menšími problémy. O mnohých se úřad ani nedozví, přitom řešení někdy bývá jednoduché," konstatoval mluvčí města Jan Rödling.

ČTĚTE:  Díra v silnici? Neosvětlený přechod? V Lovosicích má pomoci Lepší místo

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

JIRKOV: V některých lokalitách se nebudou vyplácet dávky

JIRKOV: V některých lokalitách se nebudou vyplácet dávky

24/7 / AKTUALITY / JIRKOV - Radnice v Jirkově na Chomutovsku chce omezit vyplácení dávek na bydlení ve čtvrtích Nové Ervěnice a Krušnohorská ulice.


OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

18/7 / SERVIS / JIRKOV - V Březenci u Jirkova proběhl 22. ročník ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017 za účasti 40 týmů.


Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

29/6 / KRIMI / CHOMUTOV, PLZEŇ - Plzeňský kulturista Filip Grznár je spíše než pro své sportovní výkony známý pro své netradiční a divoké vystupování na internetu.


Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

28/6 / SERVIS / CHOMUTOV, LIBEREC - Putovní výstava pokusů IQ PARKU zaujala žáky už před několika lety a vzbudila v nich touhu k návštěvě IQ LANDIE v Liberci. A pak už byl jen krůček k tomu, se do IQ LANDIE vypravit a ponořit se do světa techniky.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516