Chomutovské technické služby skončí. Byly zbytečné a stály statisíce, tvrdí radní

7. únor 2016 | 22:10
Magistrát Chomutov, Foto: Archiv SeveročeskýDeník.czMagistrát Chomutov, Foto: Archiv SeveročeskýDeník.cz

Chomutov - Chomutovské technické služby a.s., které vznikly v roce 2010, budou zrušeny. Společnost vznikla v době, kdy se uvažovalo o privatizaci technických služeb a předpokládalo se převedení některých činností na akciovou společnost.

"Po změně zákona o DPH v roce 2011 se ukázalo, že přechod na akciovou společnost by nenesl žádnou daňovou úsporu," uvedl mluvčí města Jan Rödling.

Společnost od svého založení nevykonávala žádnou obchodní činnost, negenerovala zisk, ale její existence stála město peníze.

"Město na začátku vložilo do akciové společnosti dva miliony korun, zůstatek majetku společnosti je ve výši cca 1,3 milionu korun. Náklady ve výši cca 700 tisíc korun tvořily náklady související se založením společnosti, odvody, účetnictví, administrativa nebo bankovní služby," řekl mluvčí města.

"Přestože společnost nic nedělala, muselo se podle zákona a stanov představenstvo scházet každé tři mědíce, jednou za rok valná hromada. Členům orgánů společnosti (dozorčí rady a představenstva) nebyly po celé období vypláceny odměny," uvedl Jan Rödling.

Veškerou předpokládanou a plánovanou činnost společnosti nyní plní příspěvková organizace města – Technické služby města Chomutova. Rada proto zastupitelstvu jako jedinému akcionáři doporučila společnost zlikvidovat, likvidátorem navrhla ekonoma města Jana Mareše.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

OBRAZEM: Fotbalový Chomutov přehrál Hostouň

OBRAZEM: Fotbalový Chomutov přehrál Hostouň

20/8 / AKTUALITY / CHOMUTOV - Fotograf Ladislav Chlíbek zavítal na fotbalové utkáni Divize B. Domácí Chomutov rozdrtil Sokol Hostouň 5:2.


OBRAZEM: Březenská pouť nově nabídla Den s Březenským drakem

OBRAZEM: Březenská pouť nově nabídla Den s Březenským drakem

20/8 / SERVIS / BŘEZNO - Březenská pouť i letos nabídla bohatý kulturní program, který je zakončen koncertem Petra Koláře.


OBRAZEM: Motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky

OBRAZEM: Motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky

20/8 / SERVIS / POLÁKY - Na fotbalovém hřišti v Polákách motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky plus hudební festival.


OBRAZEM: Chomutov přetlačil finský Kärpät Oulu

OBRAZEM: Chomutov přetlačil finský Kärpät Oulu

18/8 / PIRÁTI / CHOMUTOV - Piráti Chomutov si v rámci dalšího přípravného duelu připsali cenný skalp jednoho z nejlepších finských klubů - Kärpätu Olu. Soupeře z Finska hokejisté Chomutova porazili 2:1.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516