Chomutovský magistrát bobtná, nabírá nové úředníky

5. listopad 2015 | 10:47
Magistrát Chomutov, Foto: archiv SeveročeskýDeník.czMagistrát Chomutov, Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Chomutov - Vedení města schválilo změny ve struktuře úřadu. Chce posílit rozvoj a plánování a lépe rozdělit pravomoci. Změna se týká tří odborů. Odbor rozvoj, investic a majetku města se rozdělí na dva. Jeden bude mít v gesci majetek, druhý rozvoj a investice.

Mluvčí města Jan Rödling tvrdí, že změna má přispět i k lepší kontrole investic a kvality staveb předávaných do rukou města. "Dosud to bylo v kompetenci jednoho odboru, teď bude kontrola důslednější. Personálně i organizačně budou posíleny rozvojové činnosti na magistrátu," zdůvodnil rozhodnutí vedení Chomutova.

Chceme být moderním městem, které se rozvíjí v souladu s aktuálními trendy v těsné a časté spolupráci s veřejností. Část úřadu, která nyní plánovala rozvoj města, je jasně poddimenzovaná. Touto změnou ji posílíme, “ uvedl primátor Daniel Černý.

Rozdělovat se bude i nynější odbor stavební úřad, živnostenský úřad a životní prostředí. Vzniknou dva nové odbory, stavební a životní prostředí. Od toho si vedení města slibuje oddělení agend, které mohou jít v některých případech proti sobě.

Zcela se ruší odbor kanceláře tajemníka. Vedle nových samostatných odborů se zřizuje odbor kancelář primátora. "Kancelář primátora byla dosud nestandardně začleněna pod odborem interního auditu. Právě interní audit, tedy vnitřní dohled nad dodržováním zákonů, touto změnou získá více prostoru pro svou činnost," konstatoval Jan Rödling.

Organizační změny schválila rada města. Budou vypsána výběrová řízení na vedoucí nově vzniklých odborů. Změny včetně nástupu vítězů výběrových řízení budou v platnosti od 1. března 2016. Na magistrátu přibydou tři nová místa, a to právě na odboru rozvoje a investic plánování. Místo aktuálních 228 magistrátních zaměstnanců jich od jara bude 231. "Na druhou stranu bude zrušeno několik vedoucích pozic na úrovni oddělení, tak aby úroveň řízení byla pouze dvoustupňová," dodal mluvčí města.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

JIRKOV: V některých lokalitách se nebudou vyplácet dávky

JIRKOV: V některých lokalitách se nebudou vyplácet dávky

24/7 / AKTUALITY / JIRKOV - Radnice v Jirkově na Chomutovsku chce omezit vyplácení dávek na bydlení ve čtvrtích Nové Ervěnice a Krušnohorská ulice.


OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

18/7 / SERVIS / JIRKOV - V Březenci u Jirkova proběhl 22. ročník ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017 za účasti 40 týmů.


Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

29/6 / KRIMI / CHOMUTOV, PLZEŇ - Plzeňský kulturista Filip Grznár je spíše než pro své sportovní výkony známý pro své netradiční a divoké vystupování na internetu.


Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

28/6 / SERVIS / CHOMUTOV, LIBEREC - Putovní výstava pokusů IQ PARKU zaujala žáky už před několika lety a vzbudila v nich touhu k návštěvě IQ LANDIE v Liberci. A pak už byl jen krůček k tomu, se do IQ LANDIE vypravit a ponořit se do světa techniky.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516