Chomutovský magistrát bobtná, nabírá nové úředníky

5. listopad 2015 | 10:47
Magistrát Chomutov, Foto: archiv SeveročeskýDeník.czMagistrát Chomutov, Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Chomutov - Vedení města schválilo změny ve struktuře úřadu. Chce posílit rozvoj a plánování a lépe rozdělit pravomoci. Změna se týká tří odborů. Odbor rozvoj, investic a majetku města se rozdělí na dva. Jeden bude mít v gesci majetek, druhý rozvoj a investice.

Mluvčí města Jan Rödling tvrdí, že změna má přispět i k lepší kontrole investic a kvality staveb předávaných do rukou města. "Dosud to bylo v kompetenci jednoho odboru, teď bude kontrola důslednější. Personálně i organizačně budou posíleny rozvojové činnosti na magistrátu," zdůvodnil rozhodnutí vedení Chomutova.

Chceme být moderním městem, které se rozvíjí v souladu s aktuálními trendy v těsné a časté spolupráci s veřejností. Část úřadu, která nyní plánovala rozvoj města, je jasně poddimenzovaná. Touto změnou ji posílíme, “ uvedl primátor Daniel Černý.

Rozdělovat se bude i nynější odbor stavební úřad, živnostenský úřad a životní prostředí. Vzniknou dva nové odbory, stavební a životní prostředí. Od toho si vedení města slibuje oddělení agend, které mohou jít v některých případech proti sobě.

Zcela se ruší odbor kanceláře tajemníka. Vedle nových samostatných odborů se zřizuje odbor kancelář primátora. "Kancelář primátora byla dosud nestandardně začleněna pod odborem interního auditu. Právě interní audit, tedy vnitřní dohled nad dodržováním zákonů, touto změnou získá více prostoru pro svou činnost," konstatoval Jan Rödling.

Organizační změny schválila rada města. Budou vypsána výběrová řízení na vedoucí nově vzniklých odborů. Změny včetně nástupu vítězů výběrových řízení budou v platnosti od 1. března 2016. Na magistrátu přibydou tři nová místa, a to právě na odboru rozvoje a investic plánování. Místo aktuálních 228 magistrátních zaměstnanců jich od jara bude 231. "Na druhou stranu bude zrušeno několik vedoucích pozic na úrovni oddělení, tak aby úroveň řízení byla pouze dvoustupňová," dodal mluvčí města.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

OBRAZEM: Fotbalový Chomutov přehrál Hostouň

OBRAZEM: Fotbalový Chomutov přehrál Hostouň

20/8 / AKTUALITY / CHOMUTOV - Fotograf Ladislav Chlíbek zavítal na fotbalové utkáni Divize B. Domácí Chomutov rozdrtil Sokol Hostouň 5:2.


OBRAZEM: Březenská pouť nově nabídla Den s Březenským drakem

OBRAZEM: Březenská pouť nově nabídla Den s Březenským drakem

20/8 / SERVIS / BŘEZNO - Březenská pouť i letos nabídla bohatý kulturní program, který je zakončen koncertem Petra Koláře.


OBRAZEM: Motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky

OBRAZEM: Motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky

20/8 / SERVIS / POLÁKY - Na fotbalovém hřišti v Polákách motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky plus hudební festival.


OBRAZEM: Chomutov přetlačil finský Kärpät Oulu

OBRAZEM: Chomutov přetlačil finský Kärpät Oulu

18/8 / PIRÁTI / CHOMUTOV - Piráti Chomutov si v rámci dalšího přípravného duelu připsali cenný skalp jednoho z nejlepších finských klubů - Kärpätu Olu. Soupeře z Finska hokejisté Chomutova porazili 2:1.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516