Daň z nemovitosti se v Chomutově zatím snižovat nebude

25. červen 2015 | 21:58
Chomutovský magistrát. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czChomutovský magistrát. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Chomutov - Chomutovští zastupitelé neschválili snížení daně z nemovitosti. Zdůvodnili to ekonomickými důvody města.

Z daně z nemovitosti se nyní dotuje daň za odpady. Jsou to spojené nádoby, pokud by vypadly příjmy z daně z nemovitosti, občané by museli zaplatit více za odpady. Pro vícečlennou domácnost by to mohlo naopak znamenat vyšší roční výdaje. Nyní město dotuje daň z odpadu každému občanovi částkou 341 korun. Takto to bylo odhlasováno zastupitelstvem v minulém volební období a toto usnesení stále platí.

Dalším důvodem je nižší příjem z daní vybíraných státem, již nyní je tam výpadek 18 milionů korun. Dalším významným rizikem a neznámou jsou pokuty a vracení dotací za starší dotační projekty. Tam mohou být výdaje v řádech desítek milionů korun, jejich výše je nyní nepředvídatelná. Město dále splácí více než 400 milionový úvěr.

Omezení těchto příjmů by se rovnalo omezení investic do oprav chodníků a silnic, které jsou placeny právě z fondu, kam jdou peníze z daně z nemovitosti.

Bohužel musíme dělat i nepopulární rozhodnutí. Daňové zatížení majitelů nemovitostí rádi snížíme v situaci, kdy si budeme jistí, že městský rozpočet neohrožují další pokuty za eurodotační výběrová řízení z minulosti,“ řekl k tomu primátor města Daniel Černý a dodal, že chyby při výběrů dodavatelů staveb a služeb na Zadních Vinohradech mohou město stát na pokutách až desítky milionů korun.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Maďarský kamion se řítil u Chomutova v protisměru!

Maďarský kamion se řítil u Chomutova v protisměru!

15/8 / AKTUALITY / CHOMUTOV - V pondělním poledni ohrozil provoz na Chomutovsku maďarský kamion, který se řítil v protisměru od Hory Sv. Šebestiána.


CHOMUTOV: Muž, který měl zabít Roma, se vrátil z vazby

CHOMUTOV: Muž, který měl zabít Roma, se vrátil z vazby

15/8 / KRIMI / CHOMUTOV - Muž, který po květnovém incidentu na jednom z chomutovských sídlišť, kde měl zabít Roma, opustil vazbu. Důvod? Byli vyslechnuti všichni svědci.


Chomutov koupí nové trolejbusy. A to je chtěl úplně zrušit

Chomutov koupí nové trolejbusy. A to je chtěl úplně zrušit

13/8 / AKTUALITY / CHOMUTOV - Chomutov bude investovat 170 milionů do nákupu nových trolejbusů od společnosti Škoda Electric.


OBRAZEM: Pohádkové safari v chomutovském lesoparku

OBRAZEM: Pohádkové safari v chomutovském lesoparku

12/8 / AKTUALITY / Chomutov - Podívejte se na fotogalerii Ladislava Chlíbka z pohádkového safari v chomutovském lesoparku.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516