Do zlepšení života na chomutovských sídlištích a do škol půjde víc peněz

28. listopad 2016 | 22:06
Chomutov. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czChomutov. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

CHOMUTOV - Desítky až stovky milionů do nových učeben, na vzdělání dětí a na zlepšení života obyvatel Chomutova. To vše bylo schváleno na posledním zastupitelstvu.

Město Chomutov přijalo čtyřletý Strategický plán sociálního začleňování. Ten vznikl spoluprací s vládní Agenturou pro sociální začleňování, městem a jeho organizacemi, neziskovkami, školami, policií a dalšími místními institucemi.

„Je to vlastně takový jízdní řád, který nám pomůže řešit často neutěšenou situaci ve městě a hlavně na sídlištích. Jeho smyslem je zlepšení života všech obyvatel města,“ řekl náměstek primátora Marian Bystroń. Díky tomu se město a všichni ostatní aktéři zapojení v plánu snáze dostanou k desítkám milionů korun.

Ty půjdou do škol, vzdělávání, na bydlení, prevenci kriminality a dalších oblastí.

Schválený plán dá všem zainteresovaným výhodu v čerpání peněz z Evropské unie.

„Desítky až stovky milionů korun mohou jít na široké spektrum projektů. Od modernizace učeben a zrychlení internetu ve školách přes rozšíření služeb protidluhové poradny až po vybudování azylového domu pro rodiny s dětmi či bytů na půl cesty pro mládež, která opouští ústavní zařízení. Velkou prioritou je dále pomoc společenstvím vlastníků jednotek a družstvům na sídlištích. Je toho připraveno hodně,“ řekla lokální konzultantka Agentury pro sociální začleňování Kamila Zinčenková.

V roce 2017 bude možné žádat o peníze na nejrůznější projekty. Díky schválení strategického plánu bude mít město Chomutov výhodnější pozici oproti ostatním městům nezapojeným do spolupráce s agenturou.

Strategický plán získal i širokou podporu v městském zastupitelstvu, kde pro něj hlasovali všichni přítomní zastupitelé.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Maďarský kamion se řítil u Chomutova v protisměru!

Maďarský kamion se řítil u Chomutova v protisměru!

15/8 / AKTUALITY / CHOMUTOV - V pondělním poledni ohrozil provoz na Chomutovsku maďarský kamion, který se řítil v protisměru od Hory Sv. Šebestiána.


CHOMUTOV: Muž, který měl zabít Roma, se vrátil z vazby

CHOMUTOV: Muž, který měl zabít Roma, se vrátil z vazby

15/8 / KRIMI / CHOMUTOV - Muž, který po květnovém incidentu na jednom z chomutovských sídlišť, kde měl zabít Roma, opustil vazbu. Důvod? Byli vyslechnuti všichni svědci.


Chomutov koupí nové trolejbusy. A to je chtěl úplně zrušit

Chomutov koupí nové trolejbusy. A to je chtěl úplně zrušit

13/8 / AKTUALITY / CHOMUTOV - Chomutov bude investovat 170 milionů do nákupu nových trolejbusů od společnosti Škoda Electric.


OBRAZEM: Pohádkové safari v chomutovském lesoparku

OBRAZEM: Pohádkové safari v chomutovském lesoparku

12/8 / AKTUALITY / Chomutov - Podívejte se na fotogalerii Ladislava Chlíbka z pohádkového safari v chomutovském lesoparku.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516