FOTO: Kamencové jezero se dočká opravy. Je v tristním stavu

3. červenec 2015 | 10:45
Kamencové jezero na začátku prázdnin. Foto: archiv Eva BeranováKamencové jezero na začátku prázdnin. Foto: archiv Eva Beranová

Chomutov - Chomutovské Kamencové jezero se má dočkat částečné opravy tristního stavu bez zázemí. Městská kontrola zjistila, že areál je nepřipraven na letošní letní sezónu.

"Vedení města a členové magistrátních komisí pro životní prostředí a sport a volný čas provedli ve středu (1.7.2015) inspekční návštěvy v areálu chomutovského Kamencového jezera. Na zastupitelku Evu Beranovou se totiž, v již probíhající letní sezóně, obrátilo s podnětem několik stálých návštěvníků jezera, kteří si stěžovali na tristní zázemí a připravenost areálu," vysvětlil důvody kontroly mluvčí města Jan Rödling.

"Následné kontroly potvrdily tvrzení, že údržba areálu jezera je naprosto zanedbaná. Město přijímá opatření, které v této sezóně zajistí aspoň nejnutnější opravy," konstatoval.

Fotografie, které pořídila zastupitelka Beranová podle města dokazují naprostou nepřipravenost areálu na novou sezónu.  "Pokud v městských turistických průvodcích někoho přesvědčujeme, ať se přijede podívat na perlu Chomutova, uvádíme jej v omyl. Nečinnost podnájemce jezera ale také předchozích vedení města z největší místní turistické atrakce udělala ostudu města,“ řekla k tomu Eva Beranová.

ČTETE:  Podkrušnohorský zoopark a Kamencové jezero: To je Chomutov

Zastupitelka odala, že dle smlouvy s dlouhodobým podnájemcem jezera a městskou společností Kultura a sport, s.r.o. vyplývá, že vinu za současný stav areálu nesou společným dílem podnájemce i městská společnost. Městská firma má totiž v areálu zajišťovat běžnou údržbu.

„Jednatelka společnosti ale tvrdí, že předchozí vedení města opakovaně o stavu Kamenčáku informovala, ale nedostala odpovídající reakci. Než důkladně prověříme všechny okolnosti současného stavu, musíme nejdřív zajistit základní opravy pro důstojný provoz areálu v této sezóně,“ uvedla Eva Beranová.

Podle města vzhledem k tomu, že sezóna již začala, není možné areál zavřít, a dílčí opravy tak budou provedeny za provozu. Při opravách bude například strženo tzv. dětské molo, provedeny budou drobné opravy na majetku a zlepší se stav tzv. velkého mola.

Inspekční návštěvy se zúčastnil také primátor Daniel Černý. Současný stav považuje za silně znepokojující, ale nikoliv za překvapivý. „Bohužel se opět potvrzuje, že naše dlouhodobá kritika podnájmu jezera na padesát let firmě CV Relax byla opodstatněná. Uděláme všechno pro to, aby Kamencového jezero opět získalo zodpovědného správce, který zlepší technický stav jezera i kvalitu poskytovaných služeb. Je zřejmé, že firma spojená s místními politickými podnikateli takovým správcem není,“ uvedl.

Současná radniční koalice se ujala řízení města se slibem, že změní nevýhodné smluvní vztahy mezi městskou společností Kultura a sport a podnájemcem jezera společností CV Relax. „Naplňování tohoto bodu programu bude předmětem koaličního jednání v druhé polovině července,“ dodal primátor.

FOTO: Eva Braunová

Kamencové jezero v Chomutově
Kamencové jezero v Chomutově
Kamencové jezero v Chomutově
Kamencové jezero v Chomutově
Kamencové jezero v Chomutově
Kamencové jezero v Chomutově


Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

18/7 / SERVIS / JIRKOV - V Březenci u Jirkova proběhl 22. ročník ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017 za účasti 40 týmů.


Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

29/6 / KRIMI / CHOMUTOV, PLZEŇ - Plzeňský kulturista Filip Grznár je spíše než pro své sportovní výkony známý pro své netradiční a divoké vystupování na internetu.


Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

28/6 / SERVIS / CHOMUTOV, LIBEREC - Putovní výstava pokusů IQ PARKU zaujala žáky už před několika lety a vzbudila v nich touhu k návštěvě IQ LANDIE v Liberci. A pak už byl jen krůček k tomu, se do IQ LANDIE vypravit a ponořit se do světa techniky.


Zoologická zahrada Chomutov jako magnet pro turisty. Ale co dál?

Zoologická zahrada Chomutov jako magnet pro turisty. Ale co dál?

28/6 / AKTUALITY / CHOMUTOV - Přestože Chomutov nelze srovnávat s Libercem, na těchto dvou městech lze ukázat, že koncentrace zajímavých atrakcí může znásobit zájem turistů o ně.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516