Hlas lidu: Park T. G. M. v Chomutově se mění. Opraví se i přilehlé ulice

4. říjen 2016 | 12:19
Vizualizace parku. Zdroj: Město ChomutovVizualizace parku. Zdroj: Město Chomutov

CHOMUTOV - Park T. G. Masaryka vedle průmyslové a základní umělecké školy prochází velkou rekonstrukcí. Jeho novou podobu vybrali sami občané Chomutova.

„Před rokem a půl se tam objevily betonové fundamenty s obludnými kovovými konstrukcemi, na kterých by květiny moc dlouho nepřežily. Dohodli jsme, že ty ošklivosti odstraníme. Udělali jsme studie, zastupitelé i občané se mohli vyjádřit, jakou podobu parku by chtěli," řekl primátor města Daniel Černý. Většina se přiklonila k variantě, která kopíruje nynější tvar cest.

Do parku už vjela těžká technika. V první fázi stavaři udělají hrubé terénní práce, rozšíří nástup do parku, vybourají staré chodníky a obrubníky, které následně nahradí cesty s mlatovým povrchem. Přibude osvětlení parku, upraví se alej podél Smetanovy ulice a udělají se některé zahradní práce. Instalují se také nové lavičky a odpadkové koše.

V druhé části, která se bude dělat kvůli počasí až na jaře, se udělají terénní modelové práce a kompletní obnova travnatých ploch. Úprava parku vychází z architektonického návrhu. Zhotovitelem této části je společnost Gardenline z Litoměřic, celková cena je zhruba 4,5 milionu korun.

Do prostoru kolem T. G. M. zasáhne další výrazná investiční akce, která začne letos na podzim. Při ní město kompletně opraví tři ulice, které obklopují park. V ulicích Purkyňova, Křižíkova (před ZUŠ)  a Smetanova (před dopravním inspektorátem Policie ČR) silničáři položí nové povrchy, udělají se i nové chodníky. Rekonstrukce by měla zlepšit i parkování v těchto ulicích, projektant se snažil maximálně využít prostor pro stání aut.

Ve všech třech ulicích bude možné zaparkovat po obou stranách. V ulici Školní se v části před parkem rovněž udělá nový chodník. Součástí díla je i doplnění bezbariérových přechodů pro chodce. Zhotovitelem této zakázky je společnost Eurovia, cena je 3,8 milionu korun.

SOUVISEJÍCÍ:  VIZUALIZACE: Jak bude vypadat park T.G.M. v Chomutově?

Z chomutovského parku T.G.M. zmizí nevzhledné oblouky

Budoucí podoba chomutovského parku T.G. Masaryka. Jaká varianta byla vybrána?

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

OBRAZEM: Fotbalový Chomutov přehrál Hostouň

OBRAZEM: Fotbalový Chomutov přehrál Hostouň

20/8 / AKTUALITY / CHOMUTOV - Fotograf Ladislav Chlíbek zavítal na fotbalové utkáni Divize B. Domácí Chomutov rozdrtil Sokol Hostouň 5:2.


OBRAZEM: Březenská pouť nově nabídla Den s Březenským drakem

OBRAZEM: Březenská pouť nově nabídla Den s Březenským drakem

20/8 / SERVIS / BŘEZNO - Březenská pouť i letos nabídla bohatý kulturní program, který je zakončen koncertem Petra Koláře.


OBRAZEM: Motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky

OBRAZEM: Motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky

20/8 / SERVIS / POLÁKY - Na fotbalovém hřišti v Polákách motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky plus hudební festival.


OBRAZEM: Chomutov přetlačil finský Kärpät Oulu

OBRAZEM: Chomutov přetlačil finský Kärpät Oulu

18/8 / PIRÁTI / CHOMUTOV - Piráti Chomutov si v rámci dalšího přípravného duelu připsali cenný skalp jednoho z nejlepších finských klubů - Kärpätu Olu. Soupeře z Finska hokejisté Chomutova porazili 2:1.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516