Hlas lidu: Park T. G. M. v Chomutově se mění. Opraví se i přilehlé ulice

4. říjen 2016 | 12:19
Vizualizace parku. Zdroj: Město ChomutovVizualizace parku. Zdroj: Město Chomutov

CHOMUTOV - Park T. G. Masaryka vedle průmyslové a základní umělecké školy prochází velkou rekonstrukcí. Jeho novou podobu vybrali sami občané Chomutova.

„Před rokem a půl se tam objevily betonové fundamenty s obludnými kovovými konstrukcemi, na kterých by květiny moc dlouho nepřežily. Dohodli jsme, že ty ošklivosti odstraníme. Udělali jsme studie, zastupitelé i občané se mohli vyjádřit, jakou podobu parku by chtěli," řekl primátor města Daniel Černý. Většina se přiklonila k variantě, která kopíruje nynější tvar cest.

Do parku už vjela těžká technika. V první fázi stavaři udělají hrubé terénní práce, rozšíří nástup do parku, vybourají staré chodníky a obrubníky, které následně nahradí cesty s mlatovým povrchem. Přibude osvětlení parku, upraví se alej podél Smetanovy ulice a udělají se některé zahradní práce. Instalují se také nové lavičky a odpadkové koše.

V druhé části, která se bude dělat kvůli počasí až na jaře, se udělají terénní modelové práce a kompletní obnova travnatých ploch. Úprava parku vychází z architektonického návrhu. Zhotovitelem této části je společnost Gardenline z Litoměřic, celková cena je zhruba 4,5 milionu korun.

Do prostoru kolem T. G. M. zasáhne další výrazná investiční akce, která začne letos na podzim. Při ní město kompletně opraví tři ulice, které obklopují park. V ulicích Purkyňova, Křižíkova (před ZUŠ)  a Smetanova (před dopravním inspektorátem Policie ČR) silničáři položí nové povrchy, udělají se i nové chodníky. Rekonstrukce by měla zlepšit i parkování v těchto ulicích, projektant se snažil maximálně využít prostor pro stání aut.

Ve všech třech ulicích bude možné zaparkovat po obou stranách. V ulici Školní se v části před parkem rovněž udělá nový chodník. Součástí díla je i doplnění bezbariérových přechodů pro chodce. Zhotovitelem této zakázky je společnost Eurovia, cena je 3,8 milionu korun.

SOUVISEJÍCÍ:  VIZUALIZACE: Jak bude vypadat park T.G.M. v Chomutově?

Z chomutovského parku T.G.M. zmizí nevzhledné oblouky

Budoucí podoba chomutovského parku T.G. Masaryka. Jaká varianta byla vybrána?

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

18/7 / SERVIS / JIRKOV - V Březenci u Jirkova proběhl 22. ročník ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017 za účasti 40 týmů.


Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

29/6 / KRIMI / CHOMUTOV, PLZEŇ - Plzeňský kulturista Filip Grznár je spíše než pro své sportovní výkony známý pro své netradiční a divoké vystupování na internetu.


Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

28/6 / SERVIS / CHOMUTOV, LIBEREC - Putovní výstava pokusů IQ PARKU zaujala žáky už před několika lety a vzbudila v nich touhu k návštěvě IQ LANDIE v Liberci. A pak už byl jen krůček k tomu, se do IQ LANDIE vypravit a ponořit se do světa techniky.


Zoologická zahrada Chomutov jako magnet pro turisty. Ale co dál?

Zoologická zahrada Chomutov jako magnet pro turisty. Ale co dál?

28/6 / AKTUALITY / CHOMUTOV - Přestože Chomutov nelze srovnávat s Libercem, na těchto dvou městech lze ukázat, že koncentrace zajímavých atrakcí může znásobit zájem turistů o ně.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516