Hokejová petice. Fanoušci Pirátů žádají zachovat extraligový hokej

18. květen 2016 | 01:09
Z utkání Piráti Chomutov - Kometa Brno. Foto: Ladislav ChlíbekZ utkání Piráti Chomutov - Kometa Brno. Foto: Ladislav Chlíbek

CHOMUTOV - Do sporu mezi vlastníkem hokejových Pirátů a vedení města Chomutov se vložili hokejoví fanoušci. Sepsali petici, která požaduje zachovat extraligový hokej.

Majitel hokejových Pirátů Jaroslav Veverka chce po Chomutovu o 25 milionu korun na sezónu více, než je 7,5 milionoví dotace na mládežnický hokej.

Vedení města tento požadavek odmítá a nabádá Piráty, ať udělají sbírku.

Ta zatím nevznikla, avšak fanoušci sepsali petici a získali zatím 1800 podpisů. Fandové žádají po městu, aby zachoval extraligový hokej. Jinými slovy tlačí na vedení radnice, aby hokejovému klubu požadované miliony poskytl.

Chomutov s představiteli klubu jedná. Radnice slíbila každoroční podporu malým hokejistům a juniorům ve výši 7,5 milionu korun. Tyto peníze ale podle Jaroslava Veverky nestačí na extraligovou účast.

"Možnosti podpory vycházejí z ekonomických možností města, rozpočtu a sladění dalších zájmů a potřeb města. Další podpora hokeje a její výše musí vycházet z průniku požadavků Pirátů Chomutov, a. s. a možnostmi rozpočtu. Je důležité také upozornit na to, že o jakékoliv významnější podpoře musí rozhodnout celé zastupitelstvo, není to v pravomoci rady města nebo primátora," reagoval mluvčí města Jan Rödling.

O penězích pro hokej se bude jednat na mimořádném zastupitelstvu na konci května 2016, které bylo svoláno kvůli jiné kauze - Kamencovému jezeru.

Jedním z dalších požadavků Jaroslava Veverky je odpuštění nájmu za využívání zimního stadiónu. Nájem prý odčerpává velkou část přiznané  dotace městem.

Majitel Pirátů připustil, že vyjednává s Kladnem o možném prodeji extraligové licence. Zda to myslí vážně nebo se jedná jen o vyjednávací manévr s městem, lze spekulovat.

SOUVISEJÍCÍ:  Skončí extraliga v Chomutově? Piráti tlačí na město, to se brání

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

JIRKOV: V některých lokalitách se nebudou vyplácet dávky

JIRKOV: V některých lokalitách se nebudou vyplácet dávky

24/7 / AKTUALITY / JIRKOV - Radnice v Jirkově na Chomutovsku chce omezit vyplácení dávek na bydlení ve čtvrtích Nové Ervěnice a Krušnohorská ulice.


OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

18/7 / SERVIS / JIRKOV - V Březenci u Jirkova proběhl 22. ročník ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017 za účasti 40 týmů.


Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

29/6 / KRIMI / CHOMUTOV, PLZEŇ - Plzeňský kulturista Filip Grznár je spíše než pro své sportovní výkony známý pro své netradiční a divoké vystupování na internetu.


Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

28/6 / SERVIS / CHOMUTOV, LIBEREC - Putovní výstava pokusů IQ PARKU zaujala žáky už před několika lety a vzbudila v nich touhu k návštěvě IQ LANDIE v Liberci. A pak už byl jen krůček k tomu, se do IQ LANDIE vypravit a ponořit se do světa techniky.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516