Jirkov licituje. Možná trolejbusy budou jezdit ještě 10 let

28. červen 2016 | 09:35
Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova. Foto: archiv MojeChomutovsko.czDopravní podnik měst Chomutova a Jirkova. Foto: archiv MojeChomutovsko.cz

JIRKOV - V Jirkově stále není jasné, zda skutečně trolejbusy skončí. Zastupitelé sice původní záměr je zrušit nezměnili, avšak rozhodují se, zda na následujících deset let bude MHD i nadále provozovat Dopravní podnik Chomutova a Jirkova. Ten by mohl trolejbusy zachovat.

Jirkovští politici licitují o výši částky, která by z městské kasy pokrývala ztrátu za provozování trolejbusové dopravy. Zastupitelé požadují po vedení Dopravního podniku, aby prokazatelnou ztrátu umělo snížit.

Zatím si může dopravní firma oddechnout. Zastupitelé schválili, že následujících deset let bude provozovat MHD v Jirkově. Pokud by tomu tak nebylo, náklady na provoz jen v Chomutově by firmu vyčerpávalo.

Podle starosty Jirkova Radka Štejnara (ČSSD) nová smlouva neřeší, zda v Jirkově budou trolejbusy jezdit či nikoliv. Zároveň potvrdil, že Dopravní podnik nabídl snížení ztráty z provozu trolejbusů o dva miliony korun.

Pikantní je, že akcionáři Dopravního podniku jsou obě města, jak Jirkov, tak Chomutov.

Právě v Chomutově budou o stejné nabídce - snížení ztráty za trolejbusovou dopravu - jednat zastupitelé. Pokud nový návrh vedení Dopravního podniku schválí, v Jirkově by se mohlo jednat o revokaci předchozího - a v současnosti platného - usnesení o zrušení trolejbusů.

Rozhodne se na dalším zastupitelstvu v září 2016.

ČTĚTE: Jirkov už nechce trolejbusy. V Chomutově se o jejich osudu teprve rozhodne

Trolejbusy v Chomutově budou jezdit i přes nezájem Jirkova

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

OBRAZEM: Fotbalový Chomutov přehrál Hostouň

OBRAZEM: Fotbalový Chomutov přehrál Hostouň

20/8 / AKTUALITY / CHOMUTOV - Fotograf Ladislav Chlíbek zavítal na fotbalové utkáni Divize B. Domácí Chomutov rozdrtil Sokol Hostouň 5:2.


OBRAZEM: Březenská pouť nově nabídla Den s Březenským drakem

OBRAZEM: Březenská pouť nově nabídla Den s Březenským drakem

20/8 / SERVIS / BŘEZNO - Březenská pouť i letos nabídla bohatý kulturní program, který je zakončen koncertem Petra Koláře.


OBRAZEM: Motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky

OBRAZEM: Motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky

20/8 / SERVIS / POLÁKY - Na fotbalovém hřišti v Polákách motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky plus hudební festival.


OBRAZEM: Chomutov přetlačil finský Kärpät Oulu

OBRAZEM: Chomutov přetlačil finský Kärpät Oulu

18/8 / PIRÁTI / CHOMUTOV - Piráti Chomutov si v rámci dalšího přípravného duelu připsali cenný skalp jednoho z nejlepších finských klubů - Kärpätu Olu. Soupeře z Finska hokejisté Chomutova porazili 2:1.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516