Jsem rád, že jsem v Chomutově, říká útočník Tomáš Pospíšil po příchodu z Hradce Králové

8. srpen 2015 | 08:46
Lední hokej přípravné utkání Piráti CHomutov-Avangard Omsk. Foto: archiv Ladislav ChlíbekLední hokej přípravné utkání Piráti CHomutov-Avangard Omsk. Foto: archiv Ladislav Chlíbek

Chomutov - Je jednou z osmi nových tváří v kádru extraligového nováčka z Chomutova. Zkušený hokejový útočník Tomáš Pospíšil přišel do týmu Pirátů z Hradce Králové. Tedy z celku, který loni skončil v extralize pátý po základní části a účinkoval ve čtvrtfinále play-off. „Nyní se ale soustřeďuji jen na Chomutov,“ říká Tomáš Pospíšil.

Můžete se vrátit ke svému přestupu v rámci extraligy? Jak se vám hrálo za Hradec Králové?

V Hradci byl a pořád je kvalitní extraligový tým. Dopadlo to ale tak, že jsem v Chomutově a dál bych uplynulou sezónu nerozebíral.

n Právě v Chomutově jste se sešel s řadou bývalých hráčů pražské Slavie, kde jste v minulosti také působil. Uvědomil jste si při příchodu do severočeského klubu, že je v něm velká „slávistická“ enkláva včetně nového trenéra Vladimíra Růžičky?

Tak na to jsem nepomyslel (úsměv). Především jsem rád, že jsem v Chomutově. Těším se na nadcházející sezónu. Jsem zvědavý, jak nám to půjde, a věřím, že se bude dařit.

Co vám naznačily dosavadní přípravné zápasy?

První dva jsme zvládli dobře. Porazili jsme ruský Omsk a v řádné hrací době pak remizovali s Plzní. Ale na ledě prvoligového Ústí nad Labem to byla z naší strany tragédie. Možná jsme k utkání přistoupili trochu lehkovážněji. Ukázalo se, že takhle to nejde.

Takže jaké jste si vzali ponaučení?

Jsme v plném tréninku a vědu bych z jednoho zápasu nedělal. Ale je nám jasné, že musíme hrát i v přípravě proti každému soupeři naplno.

Máte představu o svojí pozici v útočných řadách Chomutova?

Trenér mění složení, zkouší různé varianty. Nastupuji v útoku s Vláďou Růžičkou mladším a Jakubem Sklenářem. Oba znám už ze Slavie. Myslím, že si dáváme dobré přihrávky, ale hlavně chceme proměňovat šance, což se nám zatím úplně nedaří. Když si při útočných akcích vyhovíme a zlepšíme produktivitu, může to být snad dobré směrem k hlavní sezóně v extralize.

Co očekáváte od nejvyšší soutěže?

Prošel jsem už více kluby a vím, co mohu na jednotlivých stadiónech čekat. K extralize patří i bouřlivá kulisa a předpokládám, že o zápasy bude mezi fanoušky zájem. Proto se na ligu těším.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

18/7 / SERVIS / JIRKOV - V Březenci u Jirkova proběhl 22. ročník ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017 za účasti 40 týmů.


Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

29/6 / KRIMI / CHOMUTOV, PLZEŇ - Plzeňský kulturista Filip Grznár je spíše než pro své sportovní výkony známý pro své netradiční a divoké vystupování na internetu.


Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

28/6 / SERVIS / CHOMUTOV, LIBEREC - Putovní výstava pokusů IQ PARKU zaujala žáky už před několika lety a vzbudila v nich touhu k návštěvě IQ LANDIE v Liberci. A pak už byl jen krůček k tomu, se do IQ LANDIE vypravit a ponořit se do světa techniky.


Zoologická zahrada Chomutov jako magnet pro turisty. Ale co dál?

Zoologická zahrada Chomutov jako magnet pro turisty. Ale co dál?

28/6 / AKTUALITY / CHOMUTOV - Přestože Chomutov nelze srovnávat s Libercem, na těchto dvou městech lze ukázat, že koncentrace zajímavých atrakcí může znásobit zájem turistů o ně.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516