Kauza Kamencové jezero: Hádka mezi městem a CV Relax, kdo má zajistit opravy

20. duben 2016 | 15:44
Kamencové jezero na začátku prázdnin 2015. Foto: archiv Eva BeranováKamencové jezero na začátku prázdnin 2015. Foto: archiv Eva Beranová

Chomutov - Vedení Chomutova chce zpátky Kamencové jezero. Udělalo právní kroky k ukončení smlouvy s dosavadním podnajímatelem, aby se areál v příštím týdnu vrátil pod město. Společnost CV Relax s tím nesouhlasí a naopak podala u soudu návrh na předběžné opatření.

Podle mluvčího města Jana Rödlinga město se tak snaží zachránit letošní sezónu na Kamencovém jezeře a areál zprovoznit samo.

Provozovatel, společnost CV Relax, areál nepřipravoval na novou sezónu, která má začít 1. května 2016. Nezahájil prodej permanentek, nepronajímal kabiny. "A do médií prohlašoval, že nejspíše vůbec neotevře. Městu nebo městské organizaci však ani přes výzvu nesdělil, zda bude či nebude areál provozovat," uvedl mluvčí města.

Podle právního zástupce CV Relax Daniela Voláka byl podán v pondělí (18.4.2016) u Okresního soudu v Chomutově návrh na vydání předběžného opatření, který směřuje proti společnosti Kultura a sport Chomutov. "V předběžném opatření požadujeme odstranit havarijní stav hlavního mola a ostatních mol na Kamencovém jezeře, neboť jejich stav je životu nebezpečný. Městská společnost už před rokem obdržela statické posouzení hlavního mola a odborný posudek vypracovaný soudním znalcem na mola č. 1 až č. 10, dokonce i s návrhy na opatření. Do dnešního dne však městská společnost žádná nápravná opatření neprovedla, mola neopravila a domáhá se otevření areálu," uvedl pro MojeChomutovsko.cz advokát.

Vední Chomutova celou situaci vidí jinak. "Proto se vedení města rozhodlo k právním krokům, které smlouvu ukončí. Smlouva, uzavřená v roce 2008, byla pro Chomutov krajně nevýhodná. Dala do nájmu Kamencové jezero soukromé společnosti za nízký nájem a na padesát let. Město nese náklady, zisk jde soukromníkovi. Koupaliště na Kamencovém jezeře bude po změně provozovat město samo," uvedl chomutovský primátor Daniel Černý.

Naopak Daniel Volák kontruje:  "Péče o mola je povinností městské společnosti, která přes opakované výzvy tuto povinnost neplní, a proto byl podán návrh na předběžné opatření, aby městská společnost neprodleně havarijní stav odstranila, aby můj klient mohl otevřít Kamencové jezero bezpečné pro návštěvníky. Můj klient se nemůže nechat vydírat městskou společností, která si neplní smluvní povinnosti a zanedbala svůj díl péče o areál a dovedla do havarijního stavu," uvedl.

Primátor Chomutova prohásil, že Kamencové jezero město otevře. "Máme dost organizací, které to zvládnou. Zcela určitě nestihneme otevřít od 1. května, kdy začíná sezóna.  Uděláme všechno proto, abychom zahájili provoz co nejdříve," konstatoval Daniel Černý.

Podle mluvčího města Jana Rödlinga musí dojít k předání majetku, inventarizaci a mnoha dalším krokům.

ČTĚTE:  CV Relax má přijít o Kamencové jezero. Chomutov chce najít jiného správce

FOTO: Kamencové jezero se dočká opravy. Je v tristním stavu

Město zlikviduje molo na Kamencovém jezeře. Je v havarijním stavu

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

OBRAZEM: Fotbalový Chomutov přehrál Hostouň

OBRAZEM: Fotbalový Chomutov přehrál Hostouň

20/8 / AKTUALITY / CHOMUTOV - Fotograf Ladislav Chlíbek zavítal na fotbalové utkáni Divize B. Domácí Chomutov rozdrtil Sokol Hostouň 5:2.


OBRAZEM: Březenská pouť nově nabídla Den s Březenským drakem

OBRAZEM: Březenská pouť nově nabídla Den s Březenským drakem

20/8 / SERVIS / BŘEZNO - Březenská pouť i letos nabídla bohatý kulturní program, který je zakončen koncertem Petra Koláře.


OBRAZEM: Motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky

OBRAZEM: Motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky

20/8 / SERVIS / POLÁKY - Na fotbalovém hřišti v Polákách motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky plus hudební festival.


OBRAZEM: Chomutov přetlačil finský Kärpät Oulu

OBRAZEM: Chomutov přetlačil finský Kärpät Oulu

18/8 / PIRÁTI / CHOMUTOV - Piráti Chomutov si v rámci dalšího přípravného duelu připsali cenný skalp jednoho z nejlepších finských klubů - Kärpätu Olu. Soupeře z Finska hokejisté Chomutova porazili 2:1.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516