Kdo získá dotaci? Chomutov eviduje přes sto žádostí, přetlak je na kultuře

16. únor 2016 | 21:49
Chomutov. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czChomutov. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Chomutov – Více jak sto žadatelů chce peníze na kulturní akce a sociální práci. Chomutov rozdělí miliony korun.

Do dotačního programu na kulturu a sociální oblast se mohli zájemci hlásit do konce ledna. Na město dorazilo celkem 122 žádostí. Čtrnáct jich bylo vyřazeno, v drtivé většině proto, že je zájemce podal dvakrát, dvě byly přeřazeny do programu Fond rady. K hodnocení zůstalo 108 projektů, z nichž je 62 v oblasti kultury a 46 v sociální oblasti.

Velký zájem je především o kulturní granty. Chomutované, spolky či organizace chtějí podpořit nejrůznější projekty, od pořádání koncertů a kulturních festivalů přes vydání knih, pořádání konferencí až třeba po historické vlaky. V sociální sféře se objevují rovněž velmi pestré programy, od pomoci se zaměstnáváním hendikepovaných přes poradenství až po práci s rodinami a dětmi.

"Žádosti posoudí jednotlivé komise rady, které doporučení orgánům města, které konkrétní projekty podpořit a v jaké výši. Jednotlivé žádosti spolu v podstatě soutěží. Rozdělena totiž může být maximálně částka, která byla pro daný program předem přidělena v rozpočtu. Na kulturu to jsou dva miliony korun, na sociální oblast stejná částka. V kultuře objem požadovaných peněz například překročil určenou částku více než dvojnásobně. Výsledky by měli žadatelé znát do konce dubna 2016," uvedl mluvčí města Jan Rödling.

Další možnosti dotační podpory

Do dotačních programů pro oblast životního prostředí lze podávat žádosti do konce února. Zatím byly vyhlášeny dotační tituly za 850 000 Kč, do nichž byly doposud přijaty pouze čtyři žádosti v hodnotě 104 000 Kč. Vyzýváme ostatní žadatele, zda nemají zájem vymyslet si svůj projekt v oblasti ochrany přírody nebo environmentálního vzdělávání. Zúčastnit se mohou i školy a školská zařízení.

Sportovci mohou podávat své žádosti o dotační podporu od 25. února do 25. března 2016. Pro sport je určena částka 14 milionů korun. Otevřeny jsou stále mikrogranty, kam zatím nebyla podána žádná žádost.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

OBRAZEM: Fotbalový Chomutov přehrál Hostouň

OBRAZEM: Fotbalový Chomutov přehrál Hostouň

20/8 / AKTUALITY / CHOMUTOV - Fotograf Ladislav Chlíbek zavítal na fotbalové utkáni Divize B. Domácí Chomutov rozdrtil Sokol Hostouň 5:2.


OBRAZEM: Březenská pouť nově nabídla Den s Březenským drakem

OBRAZEM: Březenská pouť nově nabídla Den s Březenským drakem

20/8 / SERVIS / BŘEZNO - Březenská pouť i letos nabídla bohatý kulturní program, který je zakončen koncertem Petra Koláře.


OBRAZEM: Motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky

OBRAZEM: Motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky

20/8 / SERVIS / POLÁKY - Na fotbalovém hřišti v Polákách motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky plus hudební festival.


OBRAZEM: Chomutov přetlačil finský Kärpät Oulu

OBRAZEM: Chomutov přetlačil finský Kärpät Oulu

18/8 / PIRÁTI / CHOMUTOV - Piráti Chomutov si v rámci dalšího přípravného duelu připsali cenný skalp jednoho z nejlepších finských klubů - Kärpätu Olu. Soupeře z Finska hokejisté Chomutova porazili 2:1.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516