Kdo získá dotaci? Chomutov eviduje přes sto žádostí, přetlak je na kultuře

16. únor 2016 | 21:49
Chomutov. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czChomutov. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Chomutov – Více jak sto žadatelů chce peníze na kulturní akce a sociální práci. Chomutov rozdělí miliony korun.

Do dotačního programu na kulturu a sociální oblast se mohli zájemci hlásit do konce ledna. Na město dorazilo celkem 122 žádostí. Čtrnáct jich bylo vyřazeno, v drtivé většině proto, že je zájemce podal dvakrát, dvě byly přeřazeny do programu Fond rady. K hodnocení zůstalo 108 projektů, z nichž je 62 v oblasti kultury a 46 v sociální oblasti.

Velký zájem je především o kulturní granty. Chomutované, spolky či organizace chtějí podpořit nejrůznější projekty, od pořádání koncertů a kulturních festivalů přes vydání knih, pořádání konferencí až třeba po historické vlaky. V sociální sféře se objevují rovněž velmi pestré programy, od pomoci se zaměstnáváním hendikepovaných přes poradenství až po práci s rodinami a dětmi.

"Žádosti posoudí jednotlivé komise rady, které doporučení orgánům města, které konkrétní projekty podpořit a v jaké výši. Jednotlivé žádosti spolu v podstatě soutěží. Rozdělena totiž může být maximálně částka, která byla pro daný program předem přidělena v rozpočtu. Na kulturu to jsou dva miliony korun, na sociální oblast stejná částka. V kultuře objem požadovaných peněz například překročil určenou částku více než dvojnásobně. Výsledky by měli žadatelé znát do konce dubna 2016," uvedl mluvčí města Jan Rödling.

Další možnosti dotační podpory

Do dotačních programů pro oblast životního prostředí lze podávat žádosti do konce února. Zatím byly vyhlášeny dotační tituly za 850 000 Kč, do nichž byly doposud přijaty pouze čtyři žádosti v hodnotě 104 000 Kč. Vyzýváme ostatní žadatele, zda nemají zájem vymyslet si svůj projekt v oblasti ochrany přírody nebo environmentálního vzdělávání. Zúčastnit se mohou i školy a školská zařízení.

Sportovci mohou podávat své žádosti o dotační podporu od 25. února do 25. března 2016. Pro sport je určena částka 14 milionů korun. Otevřeny jsou stále mikrogranty, kam zatím nebyla podána žádná žádost.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

JIRKOV: V některých lokalitách se nebudou vyplácet dávky

JIRKOV: V některých lokalitách se nebudou vyplácet dávky

24/7 / AKTUALITY / JIRKOV - Radnice v Jirkově na Chomutovsku chce omezit vyplácení dávek na bydlení ve čtvrtích Nové Ervěnice a Krušnohorská ulice.


OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

18/7 / SERVIS / JIRKOV - V Březenci u Jirkova proběhl 22. ročník ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017 za účasti 40 týmů.


Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

29/6 / KRIMI / CHOMUTOV, PLZEŇ - Plzeňský kulturista Filip Grznár je spíše než pro své sportovní výkony známý pro své netradiční a divoké vystupování na internetu.


Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

28/6 / SERVIS / CHOMUTOV, LIBEREC - Putovní výstava pokusů IQ PARKU zaujala žáky už před několika lety a vzbudila v nich touhu k návštěvě IQ LANDIE v Liberci. A pak už byl jen krůček k tomu, se do IQ LANDIE vypravit a ponořit se do světa techniky.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516