Mistrem republiky HB Basket Praha, domácí Levharty dělilo od titulu deset vteřin

2. květen 2017 | 21:47
Logo BK Chomutov. Foto: bk-chomutov.czLogo BK Chomutov. Foto: bk-chomutov.cz

CHOMUTOV - V Chomutově od pátku do pondělí probíhalo Mistrovství České republiky v basketbalu mladších žákyň U14. Vítězem a mistrem republiky se stal tým HB Basket Praha, stříbrné medaile vybojovaly hráčky pořadatelského klubu BK Levharti Chomutov. Finálový výsledek stanovil proměněný tříbodový pokus deset vteřin před koncem.

Čtyřdenního turnaje se zúčastnilo osm nejlepších družstev republiky, po čtyřech z každé extraligové skupiny. V úvodních třech dnech sehrál každý z týmů čtyři utkání, která určila soupeře pro včerejší zápasy o konečné umístění. V zápase o 7. místo porazil KP Brno v městském derby SŠMH Brno 69:34 a v dramatickém souboji o 5. místo strhl vítězství na svou stranu povedeným závěrem Havířov a Jičín tak porazil 58:55. Zápas o bronz lépe vyšel favorizovanému Hradci Králové, který nad Slovankou Praha zvítězil 81:63.

Šampionát vyvrcholil utkáním mezi Levharticemi Chomutov a v sezoně dosud neporaženým týmem HB Basket Praha. Zápas přinesl na tuto mládežnickou kategorii nebývale kvalitní hru a také mimořádné drama. Domácí družstvo hnané zaplněnými ochozy celý zápas vedlo, ve třetí čtvrtině až o 13 bodů. Úplný závěr ale lépe vyšel Pražankám, které deset vteřin před koncem proměnily tříbodový pokus a strhly tak na svou stranu vedení 61:60. Na to šokované domácí basketbalistky už nedokázaly odpovědět.

„S blížícím se závěrem naše holky začala svazovat zodpovědnost, ze které vyplynuly některé zbrklosti a nepřesnosti. Soupeřkám pak vyšel risk a šťastnou střelou za tři body zvítězily. Škoda, ale chtěli jsme být do čtvrtého místa, takže stříbro je skvělé,“ poznamenal k finále a umístění domácího družstva jeho trenér Petr Drobný.

Pořadatelský klub Levharti Chomutov si pomyslnou nejvyšší příčku zasloužil i za organizaci turnaje. Výborně připravil zázemí, sportovní část akce, ale i doprovodný program. Především účastnicím šampionátu, dívkám okolo třinácti let, se líbil koncert zpěváka Pavla Callty, všichni návštěvníci chomutovské sportovní haly pak aplaudovali basketbalové show maďarských míčových virtuosů Fly Addiction. Slovy chvály na organizační tým nešetřili představitelé města ani České basketbalové federace, kteří potvrdili, že Chomutov uspořádal jedno z nejlepších mládežnických mistrovství, ne-li úplně nejlepší. „Myslím, že se nám podařilo udělat dobré jméno basketbalu v Chomutově a Chomutovu zase v republice,“ zhodnotil akci vedoucí organizačního týmu a současně asistent trenéra stříbrného družstva Jakub Kadlec.

Konečné pořadí Mistrovství České republiky v basketbalu mladších žákyň U14:

1. HB Basket Praha

2. BK Levharti Chomutov

3. Sokol ZVUS Hr. Králové

4. Basket Slovanka Praha

5. BK Havířov

6. BSK Continental Jičín

7. KP Brno

8. SŠMH Handicap Brno

AUTOR: BK Chomutov

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

OBRAZEM: V Chomutově slaví 25 let malého fotbalu

OBRAZEM: V Chomutově slaví 25 let malého fotbalu

21/6 / SERVIS / CHOMUTOV - Slavnostní večer u příležitosti 25 let od založení malého fotbalu v Chomutově.


Hokejisté mají na splacení půjčky další čas, fotbalisté ji splácet už nemusí

Hokejisté mají na splacení půjčky další čas, fotbalisté ji splácet už nemusí

21/6 / AKTUALITY / CHOMUTOV - Nedokážeme splácet. To sdělili zástupci hokejového klubu Piráti Chomutov a FC Chomutov chomutovským zastupitelům. Ti v prvním případě splatnost půjčky oddálili, ve druhém rovnou odpustili.


Toyoda Gosei u Klášterce nad Ohří staví výrobní halu. Přijme 220 lidí

Toyoda Gosei u Klášterce nad Ohří staví výrobní halu. Přijme 220 lidí

15/6 / AKTUALITY / KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ - Společnost Toyoda Gosei Czech u Klášterce nad Ohří staví novou výrobní halu za 450 milionů korun. Rozšíření výroby automobilových komponentů přinese přes 200 nových pracovních míst.


OBRAZEM: Charitativní utkání fotbalové a futsalové reprezentace v Chomutově

OBRAZEM: Charitativní utkání fotbalové a futsalové reprezentace v Chomutově

13/6 / SERVIS / CHOMUTOV - V chomutovské sportovní hale se odehrálo charitativní utkání dvou českých reprezentací - fotbalové a futsalové.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516