Nestandardní odměny a špatné hospodaření odhalil audit v dopravním podniku

22. říjen 2015 | 08:21
Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova. Foto: archiv MojeChomutovsko.czDopravní podnik měst Chomutova a Jirkova. Foto: archiv MojeChomutovsko.cz

Chomutov - Audit hospodaření, který zadalo představenstvo Dopravního podniku měst Chomutova a Jirkova, odhalil, že předchozí představenstvo špatně hospodařilo a že byly přidělovány nestandardní odměny.

Dopravce byl prověřován za období od 1. 1. 2012 do 6. 5. 2015, kdy v podniku působilo předchozího představenstvo. Audit byl zaměřen na vztahy s dodavateli a odběrateli, odměňování zaměstnanců a samotné řízení podniku.

Audit ukázal, že zisk podniku nebyl znovu investován do vozového parku nebo nemovitostí a ty tak zastarávají. Dále se ukázalo, že linka do Prahy byla natolik ztrátová, že prodělala jen za sledované období okolo 11 milionů korun. Bylo tomu tak už před nástupem konkurence a proto byla linka zrušena.

Velkým odhalením byly odměny pro bývalého ředitele, které byly vyhodnoceny jako neprůhledné a neprůkazné. Některé z odměny nebyly vůbec projednány v zápisech z představenstva nebo dozorčí rady.

„Tato odměna byla schválena týden po říjnových volbách. Mimořádné odměny byly ve výši 800 tisíc korun, vyšší než v minulých letech," sdělil předseda představenstva dopravního podniku Jaroslav Komínek. „Bývalý ředitel si tak přišel na 1,2 milionu korun na konkurenční doložce, plus odměny, tedy dva miliony korun," dodává.

Po nástupu nového vedení města měla být svoláná vlaná hromada. Ta se ale neuskutečnila a díky tomu mohlo dojít k vyplácení odměn. „Bývalé vedení města nás na zastupitelstvu ujišťovalo, že k žádným sporným či nevratným rozhodnutím v mezidobí nedojde. Evidentně tomu bylo jinak,“ uvádí náměstek primátora a člen představenstva DPCHJ Marek Hrabáč.

Nyní jsou zvažovány právní kroky.

ČTĚTE: Jaroslav Komínek se ujal řízení chomutovského Dopravního podniku

Chomutovský DP zruší linku do Prahy. O osudu trolejbusů politici nerozhodli

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

JIRKOV: V některých lokalitách se nebudou vyplácet dávky

JIRKOV: V některých lokalitách se nebudou vyplácet dávky

24/7 / AKTUALITY / JIRKOV - Radnice v Jirkově na Chomutovsku chce omezit vyplácení dávek na bydlení ve čtvrtích Nové Ervěnice a Krušnohorská ulice.


OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

18/7 / SERVIS / JIRKOV - V Březenci u Jirkova proběhl 22. ročník ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017 za účasti 40 týmů.


Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

29/6 / KRIMI / CHOMUTOV, PLZEŇ - Plzeňský kulturista Filip Grznár je spíše než pro své sportovní výkony známý pro své netradiční a divoké vystupování na internetu.


Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

28/6 / SERVIS / CHOMUTOV, LIBEREC - Putovní výstava pokusů IQ PARKU zaujala žáky už před několika lety a vzbudila v nich touhu k návštěvě IQ LANDIE v Liberci. A pak už byl jen krůček k tomu, se do IQ LANDIE vypravit a ponořit se do světa techniky.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516