Odstartuje druhá etapa rekonstrukce chomutovského KaSS

10. září 2015 | 10:50
Vizualizace nového KaSS a okolí. Zdroj: archiv RegionstudioVizualizace nového KaSS a okolí. Zdroj: archiv Regionstudio

Chomutov - Začne druhá etapa revitalizace KaSS a okolí. Navazuje na bourací práce a na první etapu. Součástí je řešení dopravní části a úprava ulice Písečná v Chomutově. Velkou částí zakázky je budování veřejné zeleně.

"Do výběrového řízení se přihlásilo sedm firem. Zvítězila společnost Gardenline s.r.o. z Litoměřic, která podala nejnižší nabídku. Kvůli plánované fontáně musely firmy prokazovat i zkušenosti se zakázkami s vodním prvkem," uvedl pro MojeChomutovsko.cz mluvčí města Jan Rödling.

Celé okolí KaSS se výrazně promění. Mezi nejvýznamnější změny bude patřit proměna hlavní silnice na Písečné. Ta se zúží, vzniknou na ní přechody s ostrůvky, posune se zastávka MHD směrem do centra, nově bude před budovou KaSS. Křižovatka s ulicí Zahradní se změní na kruhový objezd.

Podchod, který nyní vede pod zastávkami, bude zasypán, přecházet se bude přes silnici. Druhý nynější podchod zůstane, bude kompletně opraven. Upraví se i křižovatka u zdravotního střediska.

Projekt počítá s velkými parkovými úpravami, revitalizací projdou současné velké zelené plochy u křižovatky a napravo od základní školy. Přibudou zelené plochy, udělají se pěšiny a vznikne nová fontána.

"Vybouraná mezera mezi KaSS a soukromou částí komplexu bude průjezdná a průchozí. Součástí je vybudování nových chodníků a veřejného osvětlení. Hodnota zakázky jsou necelé 43 miliony korun. S pracemi by se mělo začít na podzim," dodal Jan Rödling.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

JIRKOV: V některých lokalitách se nebudou vyplácet dávky

JIRKOV: V některých lokalitách se nebudou vyplácet dávky

24/7 / AKTUALITY / JIRKOV - Radnice v Jirkově na Chomutovsku chce omezit vyplácení dávek na bydlení ve čtvrtích Nové Ervěnice a Krušnohorská ulice.


OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

18/7 / SERVIS / JIRKOV - V Březenci u Jirkova proběhl 22. ročník ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017 za účasti 40 týmů.


Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

29/6 / KRIMI / CHOMUTOV, PLZEŇ - Plzeňský kulturista Filip Grznár je spíše než pro své sportovní výkony známý pro své netradiční a divoké vystupování na internetu.


Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

28/6 / SERVIS / CHOMUTOV, LIBEREC - Putovní výstava pokusů IQ PARKU zaujala žáky už před několika lety a vzbudila v nich touhu k návštěvě IQ LANDIE v Liberci. A pak už byl jen krůček k tomu, se do IQ LANDIE vypravit a ponořit se do světa techniky.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516