Piráti byli doma stoprocentní. Jsme blíž k postupu, než Brno, říká Ölvecký

9. březen 2016 | 14:49
Peter Ölvecký v akci. Foto: Ladislav ChlíbekPeter Ölvecký v akci. Foto: Ladislav Chlíbek

Chomutov - Soustředěné výkony předvádějí hokejisté Chomutova v předkole extraligového play off. V sérii s Kometou Brno vedou 2:0 na zápasy a jsou tudíž v lepší výchozí pozici pro pokračování v Brně. Jelikož se hraje na tři vítězná střetnutí, chybí Pirátům k postupu do čtvrtfinále jediná výhra z případných tří pokusů.

Chomutovský tým se opírá o několik individualit v čele s Romanem Červenkou, který táhne ofenzivu. Ve druhém domácím zápase se výrazně prosadil i Peter Ölvecký, který si připsal asistenci na Červenkův gól a následně zvyšoval na 2:0.

„Do utkání jsme šli s tím, že musíme hrát opatrně a nedávat jim šance. Hráli jsme dobře ve středním pásmu i v obraně, o tom je play off. Myslím ale, že jsme byli od začátku lepší, měli více šancí a naštěstí dali i ten první gól, což nám podle mého mínění hodně pomohlo," uvažoval Ölvecký.

Hokejový Chomutov může reálně pomýšlet na triumf v předkole, i když hotovo ještě není. „Domácí zápasy nám celou sezonu docela vycházely, teď musíme potvrdit venku opak, protože v soupeřových arénách se nám v sezoně nedařilo. Jsme blíže než Brno, ale vždy postupuje až ten, kdo vyhraje poslední zápas," připomněl Ölvecký.

Atmosféru předkola intenzivně prožívá i další chomutovský útočník Marek Tomica, jenž pamatuje bitvy v play off z působení v pražské Slavii. Právě po jeho akci vstřelil Ölvecký důležitý druhý gól Pirátů do sítě Brna. „Byl jsem už dlouho na ledě zavařený, protože jsme hráli v oslabení. Všiml jsem si, že Peter naskočil z trestné lavice a má našlápnuto. I brněnský bek byl asi unavený, tak mu Peter ujel a já mu nahrál do jízdy. Peter puk skvěle zpracoval a nějak jej dobouchal do branky,“ popisoval Tomica.

Z toho, že předkolo je vypjaté, si hlavu neláme. „Hraje se víc do těla a strkanice k tomu patří. Kdyby to bylo bez emocí, tak by to lidi nebavilo,“ dodal Tomica s úsměvem.

Trenér Vladimír Růžička vyhlásil před cestou chomutovského týmu do Brna jasný záměr: „Chceme tam jeden ze dvou zápasů vyhrát. Ale nebude to snadné.“

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

18/7 / SERVIS / JIRKOV - V Březenci u Jirkova proběhl 22. ročník ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017 za účasti 40 týmů.


Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

29/6 / KRIMI / CHOMUTOV, PLZEŇ - Plzeňský kulturista Filip Grznár je spíše než pro své sportovní výkony známý pro své netradiční a divoké vystupování na internetu.


Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

28/6 / SERVIS / CHOMUTOV, LIBEREC - Putovní výstava pokusů IQ PARKU zaujala žáky už před několika lety a vzbudila v nich touhu k návštěvě IQ LANDIE v Liberci. A pak už byl jen krůček k tomu, se do IQ LANDIE vypravit a ponořit se do světa techniky.


Zoologická zahrada Chomutov jako magnet pro turisty. Ale co dál?

Zoologická zahrada Chomutov jako magnet pro turisty. Ale co dál?

28/6 / AKTUALITY / CHOMUTOV - Přestože Chomutov nelze srovnávat s Libercem, na těchto dvou městech lze ukázat, že koncentrace zajímavých atrakcí může znásobit zájem turistů o ně.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516