PRO Chomutov se vymezil proti nové koalici. Chomutov se vrací ke starým (ne)pořádkům, tvrdí

31. leden 2017 | 10:41
Magistrát v Chomutově. Foto: archiv MojeChomutovsko.czMagistrát v Chomutově. Foto: archiv MojeChomutovsko.cz

CHOMUTOV - Opoziční zastupitelé za PRO Chomutov se vymezili proti krokům nové koalice na chomutovské radnici. Zároveň kritizují odvolání zástupců hnutí PRO Chomutov téměř ze všech městských společností a dalších orgánů města.

Opoziční hnutí, které do začátku prosince 2016 tvořilo koalici s ANO a KSČM a primátorem byl Daniel Černý, tvrdí, že "na pondělním (30.1.2017) zastupitelstvu se lidé spojení s  nevýhodným pronájmem Kamencového jezera či s nakupováním hlasů voličů podíleli na odvolání zástupců hnutí PRO Chomutov téměř ze všech městských společností a dalších orgánů města."

"Zkoumáním možných nekalostí už nehodláme trávit tolik času jako v minulosti, věci má naštěstí v rukách policie. Naším hlavní úkolem v opozici je pohlídat, aby radnice dokončila rozumné kroky, které jsme ve vedení města započali," dodal k tomu v tiskové zprávě Daniel Černý.

Zmínil například transparentní zadávání veřejných zakázek, zveřejňování objednávek a smluv včetně dodatků, konec heren a kasin ve městě, obnovu areálu Kamencového jezera, participativní rozpočet, obnovu městských lázní a otevření železničního depozitáře.

"Nemůžeme ovšem očekávat, že by nová koalice pokračovala v rozkrývání podvodů, které se na radnici a v některých městských společnostech děly do roku 2014. Mnozí politici ze současné koalice se na nekalostech podíleli či jen mlčky přihlíželi," vysvětlil bývalý náměstek primátora Marian Bystroń.

Důkazem takového zametání pod koberec je podle něj přístup nové koalice k analýze Transparency International. "Ta jasně prokázala, že na Zadních Vinohradech docházelo ke značnému předražení služeb spojených s údržbou areálu a že výběr dodavatele, kterým je firma zastupitele za Nový sever, nebyl v pořádku. Je směšné, jak se nová koalice snaží analýzu zpochybnit."

Podle Bystroně by největší prioritou nového vedení mělo být zlepšení situace na sídlištích. "Před pučem jsme navrhli, aby se město podílelo na výkupu a následné správě bytů v problematických SVJ. Jiné účinné řešení pro bytové domy, kde část bytů vlastní spekulanti s ubytováním chudých, není. Uvidíme, zda se radnice k takovým krokům odhodlá,“ dodal k tomu bývalý náměstek.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.43 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

JIRKOV: V některých lokalitách se nebudou vyplácet dávky

JIRKOV: V některých lokalitách se nebudou vyplácet dávky

24/7 / AKTUALITY / JIRKOV - Radnice v Jirkově na Chomutovsku chce omezit vyplácení dávek na bydlení ve čtvrtích Nové Ervěnice a Krušnohorská ulice.


OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

18/7 / SERVIS / JIRKOV - V Březenci u Jirkova proběhl 22. ročník ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017 za účasti 40 týmů.


Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

29/6 / KRIMI / CHOMUTOV, PLZEŇ - Plzeňský kulturista Filip Grznár je spíše než pro své sportovní výkony známý pro své netradiční a divoké vystupování na internetu.


Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

28/6 / SERVIS / CHOMUTOV, LIBEREC - Putovní výstava pokusů IQ PARKU zaujala žáky už před několika lety a vzbudila v nich touhu k návštěvě IQ LANDIE v Liberci. A pak už byl jen krůček k tomu, se do IQ LANDIE vypravit a ponořit se do světa techniky.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516