Šafaříkova ulice v Chomutově se dočká rekonstrukce, výrazně se změní

10. září 2015 | 10:41
Stavební práce, ilustrační foto. Foto: archiv MojeChomutovsko.czStavební práce, ilustrační foto. Foto: archiv MojeChomutovsko.cz

Chomutov - Šafaříkova ulice v Chomutově se výrazně změní. Nově se v ní bude jezdit pouze jedním směrem, a to ve směru z Blatenské do Jiráskovy ulice, a ve směru z Rooseveltovy ulice do Jiráskovy.

Zmizí středový travnatý pruh, na kterém jsou nyní umístěny lampy. Na pravé straně ulice ve směru od Blatenské vzniknou šikmá parkovací stání, po levé zůstanou podélná. V ulici bude také umístěna malá „šikana“, která přinutí řidiče zpomalit.

Šafaříková se zjednosměrní i z druhé strany. V křížení s Rooseveltovou vznikne větší travnatý ostrůvek. Rovněž zmizí středový rozdělovací pás a po obou stranách budou řidič parkovat. Celkově by v ulici mělo být přes sto čtyřicet parkovacích stání. Stavebníci opraví chodníky, vybudují nové veřejné osvětlení včetně toho nad přechody pro chodce a vysadí stromy.

Proměnou projde i Jiráskova ulice. Ta už je jednosměrná, silničáři položí nový koberec a upraví se parkovací stání po obou stranách. Nalevo zůstane podélné, napravo vznikne šikmé.

Součástí zakázky je i rekonstrukce části Hornické ulice, která vede kolem ZŠ Hornická a kolem tří vysokých samostatně stojících paneláků. Tam přibydou parkovací místa i po levé straně, vznikne i dopravní záliv u školy a zvýšený přechod vedoucí do školy.

Začít s rekonstrukcí by se mělo v září a říjnu 2015, kdy se začne pracovat na Šafaříkově ulici v obou částech. Další části – Jiráskova ulice a Hornická by měly navázat dubnu 2016, zhruba 16 týdnů.

Hodnota zakázky je téměř 18 milionů korun. "Do výběrového řízení se přihlásilo šest firem, vítěz nabídl výrazně nižší cenu než ostatní. Někteří uchazeči byli vyzváni, aby objasnili nízké nabídkové ceny, což všichni rozebrali a vysvětlili. Nejnižší nabídku dalo sdružení firem AMP Chomutov a SaM," uvedl mluvčí Chomutova Jan Rödling.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

OBRAZEM: Fotbalový Chomutov přehrál Hostouň

OBRAZEM: Fotbalový Chomutov přehrál Hostouň

20/8 / AKTUALITY / CHOMUTOV - Fotograf Ladislav Chlíbek zavítal na fotbalové utkáni Divize B. Domácí Chomutov rozdrtil Sokol Hostouň 5:2.


OBRAZEM: Březenská pouť nově nabídla Den s Březenským drakem

OBRAZEM: Březenská pouť nově nabídla Den s Březenským drakem

20/8 / SERVIS / BŘEZNO - Březenská pouť i letos nabídla bohatý kulturní program, který je zakončen koncertem Petra Koláře.


OBRAZEM: Motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky

OBRAZEM: Motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky

20/8 / SERVIS / POLÁKY - Na fotbalovém hřišti v Polákách motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky plus hudební festival.


OBRAZEM: Chomutov přetlačil finský Kärpät Oulu

OBRAZEM: Chomutov přetlačil finský Kärpät Oulu

18/8 / PIRÁTI / CHOMUTOV - Piráti Chomutov si v rámci dalšího přípravného duelu připsali cenný skalp jednoho z nejlepších finských klubů - Kärpätu Olu. Soupeře z Finska hokejisté Chomutova porazili 2:1.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516