Skončí extraliga v Chomutově? Piráti tlačí na město, to se brání

16. květen 2016 | 23:47
Hokejisté Chomutova a Liberce, ilustrační snímek. Foto: archiv Ladislav ChlíbekHokejisté Chomutova a Liberce, ilustrační snímek. Foto: archiv Ladislav Chlíbek

CHOMUTOV - Skončí extraligový hokej v Chomutově? Přestože Piráti oznamují nové posily, zároveň vedení hokejového klubu se přetahuje s vedením města o peníze. A pokud hokej nedostane to co požaduje, financování mládežnického hokeje dozná výrazných změn a vrcholem seniorského týmu bude WSM Liga.

Podle prohlášení hokejového klubu v současnosti dostávají Piráti dotaci na mládežnický hokej ve výši 7,5 mil Kč, tato dotace však nepokrývá ani náklady na pronájem ledu pro všechny žákovské týmy a akademii, a dále náklady, které Piráti hradí městu a jsou spojeny s provozem mládežnických týmů. Piráti tak musí každý rok uhradit městu nájem včetně přidružených služeb 7,9 mil Kč. Každý rok tedy klub zaplatí městu o 400 tis. Kč více, než kolik od města dostane.

"Hokej je finančně velice náročný sport a po deseti letech, kdy klubová pokladna musela pravidelně dostávat značné finanční prostředky přímo od vlastníků a poslední tři roky od jediného vlastníka, nám došla trpělivost. Šokující pro nás zároveň byla nedávná událost a to snížení dotace po nejúspěšnější sezóně v dějinách chomutovského hokeje. Snížení finanční podpory bylo sice následně vyrovnáno mimořádnou nesystémovou dotací, nicméně tato skutečnost byla pro majitele klubu impulzem pro zahájení jednání s městem ohledně vyjasnění si základní otázky, zda je o hokej v Chomutově ze strany města vůbec zájem a je ochota jej podporovat systematicky, nikoli prostřednictvím mimořádných dotací,” řekl statutární ředitel hokejového klubu Jaroslav Veverka mladší.

„Máme za to, že město by mělo podpořit sportování dětí z Chomutova a jeho okolí a zároveň podporovat Akademii ČSLH při organizaci Pirátů. A pokud město vidí přínos v extraligovém působení seniorů, pak by se mělo částečně podílet, také na této aktivitě, která každý týden přináší zábavu pro několik tisícovek lidí z města a jeho okolí a současně dělá městu obrovskou reklamu nejen v naší zemi,“ uvedl Jaroslav Veverka mladší.

Podle Jaroslava Veverky například v sousedním městě Litvínově, dává město na hokej (včetně nákladů na provoz zimního stadionu aj.) 35 mil Kč, a to i přesto, že rozpočet města Litvínov je cca 300 mil Kč. Pro představu Město Chomutov má roční rozpočet cca 1,1 mld.

Na mediální prohlášení zareagovala i chomutovská radnice.

"Město Chomutov hokej ve městě dlouhodobě podporuje. V letošním roce dostali Piráti Chomutov dotaci na sportovní výchovu dětí a mládeže ve výši 7,5 milionu korun. Je to stejná částka jako v předchozích letech. Město má velký zájem na zachování hokeje ve městě a se zástupci klubu pravidelně jedná. Možnosti podpory vycházejí z ekonomických možností města, rozpočtu a sladění dalších zájmů a potřeb města. Další podpora hokeje a její výše musí vycházet z průniku požadavků Pirátů Chomutov, a. s. a možnostmi rozpočtu. Je důležité také upozornit na to, že o jakékoliv významnější podpoře musí rozhodnout celé zastupitelstvo, není to v pravomoci rady města nebo primátora," reagoval mluvčí města Jan Rödling.

Vedení Pirátů požaduje, aby v případě, že bude zachována schválená podpora 7,5 mil Kč a město navýší tuto částku o alespoň 10 mil. Kč na mládež a o 15 mil. Kč na A-tým, bude v Chomutově zachováno vše, tak jak v předchozím roce tzn. včetně extraligy dospělých.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

OBRAZEM: Fotbalový Chomutov přehrál Hostouň

OBRAZEM: Fotbalový Chomutov přehrál Hostouň

20/8 / AKTUALITY / CHOMUTOV - Fotograf Ladislav Chlíbek zavítal na fotbalové utkáni Divize B. Domácí Chomutov rozdrtil Sokol Hostouň 5:2.


OBRAZEM: Březenská pouť nově nabídla Den s Březenským drakem

OBRAZEM: Březenská pouť nově nabídla Den s Březenským drakem

20/8 / SERVIS / BŘEZNO - Březenská pouť i letos nabídla bohatý kulturní program, který je zakončen koncertem Petra Koláře.


OBRAZEM: Motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky

OBRAZEM: Motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky

20/8 / SERVIS / POLÁKY - Na fotbalovém hřišti v Polákách motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky plus hudební festival.


OBRAZEM: Chomutov přetlačil finský Kärpät Oulu

OBRAZEM: Chomutov přetlačil finský Kärpät Oulu

18/8 / PIRÁTI / CHOMUTOV - Piráti Chomutov si v rámci dalšího přípravného duelu připsali cenný skalp jednoho z nejlepších finských klubů - Kärpätu Olu. Soupeře z Finska hokejisté Chomutova porazili 2:1.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516