Skončí extraliga v Chomutově? Piráti tlačí na město, to se brání

16. květen 2016 | 23:47
Hokejisté Chomutova a Liberce, ilustrační snímek. Foto: archiv Ladislav ChlíbekHokejisté Chomutova a Liberce, ilustrační snímek. Foto: archiv Ladislav Chlíbek

CHOMUTOV - Skončí extraligový hokej v Chomutově? Přestože Piráti oznamují nové posily, zároveň vedení hokejového klubu se přetahuje s vedením města o peníze. A pokud hokej nedostane to co požaduje, financování mládežnického hokeje dozná výrazných změn a vrcholem seniorského týmu bude WSM Liga.

Podle prohlášení hokejového klubu v současnosti dostávají Piráti dotaci na mládežnický hokej ve výši 7,5 mil Kč, tato dotace však nepokrývá ani náklady na pronájem ledu pro všechny žákovské týmy a akademii, a dále náklady, které Piráti hradí městu a jsou spojeny s provozem mládežnických týmů. Piráti tak musí každý rok uhradit městu nájem včetně přidružených služeb 7,9 mil Kč. Každý rok tedy klub zaplatí městu o 400 tis. Kč více, než kolik od města dostane.

"Hokej je finančně velice náročný sport a po deseti letech, kdy klubová pokladna musela pravidelně dostávat značné finanční prostředky přímo od vlastníků a poslední tři roky od jediného vlastníka, nám došla trpělivost. Šokující pro nás zároveň byla nedávná událost a to snížení dotace po nejúspěšnější sezóně v dějinách chomutovského hokeje. Snížení finanční podpory bylo sice následně vyrovnáno mimořádnou nesystémovou dotací, nicméně tato skutečnost byla pro majitele klubu impulzem pro zahájení jednání s městem ohledně vyjasnění si základní otázky, zda je o hokej v Chomutově ze strany města vůbec zájem a je ochota jej podporovat systematicky, nikoli prostřednictvím mimořádných dotací,” řekl statutární ředitel hokejového klubu Jaroslav Veverka mladší.

„Máme za to, že město by mělo podpořit sportování dětí z Chomutova a jeho okolí a zároveň podporovat Akademii ČSLH při organizaci Pirátů. A pokud město vidí přínos v extraligovém působení seniorů, pak by se mělo částečně podílet, také na této aktivitě, která každý týden přináší zábavu pro několik tisícovek lidí z města a jeho okolí a současně dělá městu obrovskou reklamu nejen v naší zemi,“ uvedl Jaroslav Veverka mladší.

Podle Jaroslava Veverky například v sousedním městě Litvínově, dává město na hokej (včetně nákladů na provoz zimního stadionu aj.) 35 mil Kč, a to i přesto, že rozpočet města Litvínov je cca 300 mil Kč. Pro představu Město Chomutov má roční rozpočet cca 1,1 mld.

Na mediální prohlášení zareagovala i chomutovská radnice.

"Město Chomutov hokej ve městě dlouhodobě podporuje. V letošním roce dostali Piráti Chomutov dotaci na sportovní výchovu dětí a mládeže ve výši 7,5 milionu korun. Je to stejná částka jako v předchozích letech. Město má velký zájem na zachování hokeje ve městě a se zástupci klubu pravidelně jedná. Možnosti podpory vycházejí z ekonomických možností města, rozpočtu a sladění dalších zájmů a potřeb města. Další podpora hokeje a její výše musí vycházet z průniku požadavků Pirátů Chomutov, a. s. a možnostmi rozpočtu. Je důležité také upozornit na to, že o jakékoliv významnější podpoře musí rozhodnout celé zastupitelstvo, není to v pravomoci rady města nebo primátora," reagoval mluvčí města Jan Rödling.

Vedení Pirátů požaduje, aby v případě, že bude zachována schválená podpora 7,5 mil Kč a město navýší tuto částku o alespoň 10 mil. Kč na mládež a o 15 mil. Kč na A-tým, bude v Chomutově zachováno vše, tak jak v předchozím roce tzn. včetně extraligy dospělých.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

JIRKOV: V některých lokalitách se nebudou vyplácet dávky

JIRKOV: V některých lokalitách se nebudou vyplácet dávky

24/7 / AKTUALITY / JIRKOV - Radnice v Jirkově na Chomutovsku chce omezit vyplácení dávek na bydlení ve čtvrtích Nové Ervěnice a Krušnohorská ulice.


OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

18/7 / SERVIS / JIRKOV - V Březenci u Jirkova proběhl 22. ročník ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017 za účasti 40 týmů.


Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

29/6 / KRIMI / CHOMUTOV, PLZEŇ - Plzeňský kulturista Filip Grznár je spíše než pro své sportovní výkony známý pro své netradiční a divoké vystupování na internetu.


Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

28/6 / SERVIS / CHOMUTOV, LIBEREC - Putovní výstava pokusů IQ PARKU zaujala žáky už před několika lety a vzbudila v nich touhu k návštěvě IQ LANDIE v Liberci. A pak už byl jen krůček k tomu, se do IQ LANDIE vypravit a ponořit se do světa techniky.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516