Střet zájmů? Politik David Dinda bude hlavním šéfem hokejových Pirátů

16. červen 2016 | 11:06
David Dinda. Foto: archiv Twitter/D.DindaDavid Dinda. Foto: archiv Twitter/D.Dinda

CHOMUTOV - Chomutov byl vždy symbolem propojení politiky a byznysu. A v této "tradici" bude i nadále pokračovat. Opoziční politik David Dinda byl zároveň marketingovým šéfem hokejových Pirátů. Ovšem nyní je nově na postu nejvyšším.

Finanční situace hokejového klubu pod názvem HC Piráti Chomutov není dobrá. Alespoň o tom při vyjednávání s vedením města a zastupiteli chomutovské radnice hovoří zástupce majoritního vlastníka, tedy Jaroslav Veverka mladší.

Hokejový klub v současnosti usiluje o finanční injekci z městské pokladny pro seniorský tým, aby mohl hrát extraligu i v nadcházejícím ročníku 2016/2017.

A David Dinda z hnutí Nový Sever je v chomutovském zastupitelstvu výraznou posilou pro majitele hokejového klubu.

Třeba na posledním zastupitelstvu usilovně lobboval za to, aby město dalo peníze hokeji.

Dosud byl David Dinda jen opozičním zastupitelem, který je zaměstnán na pozici marketingového ředitele Pirátů. Ovšem aktuálně nastala výrazná změna.

Z Davida Dindy bude hlavní šéf hokejového klubu, který bude řídit celou organizaci. Jaroslav Veverka mladší ho dokonce nazývá "krizovým manažerem".

"Pohybujeme se velmi složité době, která velké sportovní kluby, jakým jsou i Piráti, staví před nové výzvy. Uvědomujeme si, že v následujícím období budeme svádět náročný boj o přízeň našich partnerů, fanoušků i laické veřejnosti a nejen z těchto důvodů jsme se rozhodli nabídnout řízení klubu Davidovi, který je v managementu Pirátů už velmi dlouho a dobře zná nejen všechny zaměstnance, ale i prostředí, ve kterém se denně pohybujeme,” uvedl v prohlášení Jaroslav Veverka mladší.

Ten zároveň naznačil, že klub se rozhodl výrazně šetřit na manažerských postech.

"Aktuální situace nás nutí, dívat se na věci okolo sebe velmi pečlivým ekonomickým okem. I proto jsme už po sezóně nahradili dva vysoké manažery z vlastních zdrojů,” řekl Jaroslav Veverka.

Od Pirátů odešel sportovní manažer Boris Čapl, jehož agendu převzal z části Vladimír Růžička a dále sportovní ředitel mládeže Jaroslav Liška, jehož činnost v klubu zastane Jan Šťastný, jenž bude současně i nadále působit v pozici asistenta A týmu.

V osobě Davida Dindy dochází k úzkému propojení manažera soukromé firmy se zastupitelem města. A to v době, kdy soukromá firma usiluje o miliony z městského rozpočtu na financování svého provozu.

David Dinda tak stojí na rozcestí: bude muset dbát na možný střet zájmů.

ČTĚTE:  Chomutov chce dát miliony na hokej, ale... Bitva Pirátů, fanoušků i radnice pokračuje

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Maďarský kamion se řítil u Chomutova v protisměru!

Maďarský kamion se řítil u Chomutova v protisměru!

15/8 / AKTUALITY / CHOMUTOV - V pondělním poledni ohrozil provoz na Chomutovsku maďarský kamion, který se řítil v protisměru od Hory Sv. Šebestiána.


CHOMUTOV: Muž, který měl zabít Roma, se vrátil z vazby

CHOMUTOV: Muž, který měl zabít Roma, se vrátil z vazby

15/8 / KRIMI / CHOMUTOV - Muž, který po květnovém incidentu na jednom z chomutovských sídlišť, kde měl zabít Roma, opustil vazbu. Důvod? Byli vyslechnuti všichni svědci.


Chomutov koupí nové trolejbusy. A to je chtěl úplně zrušit

Chomutov koupí nové trolejbusy. A to je chtěl úplně zrušit

13/8 / AKTUALITY / CHOMUTOV - Chomutov bude investovat 170 milionů do nákupu nových trolejbusů od společnosti Škoda Electric.


OBRAZEM: Pohádkové safari v chomutovském lesoparku

OBRAZEM: Pohádkové safari v chomutovském lesoparku

12/8 / AKTUALITY / Chomutov - Podívejte se na fotogalerii Ladislava Chlíbka z pohádkového safari v chomutovském lesoparku.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516