Tomáš Douda už má všechny kompetence. Chomutov chce víc kamer v ulicích

10. září 2015 | 11:03
Tomáš Douda. Foto: archiv Město ChomutovTomáš Douda. Foto: archiv Město Chomutov

Chomutov - Nový ředitel městské policie v Chomutově Tomáš Douda získal potřebná osvědčení a stal se strážníkem. Stal se tak ředitelem se všemi kompetencemi. Jedním z jeho nejbližších úkolů je dotáhnutí velkého rozšíření kamerového systému.

"Rada města Tomáše Doudu pověřila pravomocí jednat jménem obce v pracovněprávních vztazích čekatelů, strážníků a dalších zaměstnanců Městské policie Chomutov," uvedl pro MojeChomutovsko.cz mluvčí města Jan Rödling.

Na město bude dohlížet dalších 41 kamer. "Strážníkům budou pomáhat v potírání přestupků narušování soužití, vandalismu, černých skládek a dalších," konstatoval mluvčí Chomutova.

Kamery budou umístěny na sídlištích, konkrétně v ulicích Březenecká, Hutnická, Školní pěšina, Kamenná, Kamenný Vrch (včetně Eldoráda), Zahradní, Borová, Pod Břízami, Jirkovská, Písečná.

Strážníci rovněž uvidí, co se bude dít v podchodech, technikou vybaví podchod od Kauflandu na sídliště, v Borové, Pod Břízami, na Kamenné u TIPu a ve Školní pěšině.

"S nárůstem sledovaných míst se rovněž rozšíří počet strážníků u monitorů, budou se také častěji střídat kvůli lepší pozornosti," uvedl Jan Rödling.

Navíc chomutovští strážníci mají nová tři auta. Nové octavie jsou přizpůsobeny pro městskou policii. Mají výkon 150 koní, jsou vybaveny vysílačkami a speciálním majákem, který má zvukovou i světelnou signalizaci k zastavení vozidla.

Vůz Yeti není nový, ale předchozímu řediteli sloužil jako služební. Podle vedení města je to ideální auto pro horší terény.

ČTĚTE:  Tomáš Douda je novým šéfem chomutovské městské policie

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

JIRKOV: V některých lokalitách se nebudou vyplácet dávky

JIRKOV: V některých lokalitách se nebudou vyplácet dávky

24/7 / AKTUALITY / JIRKOV - Radnice v Jirkově na Chomutovsku chce omezit vyplácení dávek na bydlení ve čtvrtích Nové Ervěnice a Krušnohorská ulice.


OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

18/7 / SERVIS / JIRKOV - V Březenci u Jirkova proběhl 22. ročník ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017 za účasti 40 týmů.


Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

29/6 / KRIMI / CHOMUTOV, PLZEŇ - Plzeňský kulturista Filip Grznár je spíše než pro své sportovní výkony známý pro své netradiční a divoké vystupování na internetu.


Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

28/6 / SERVIS / CHOMUTOV, LIBEREC - Putovní výstava pokusů IQ PARKU zaujala žáky už před několika lety a vzbudila v nich touhu k návštěvě IQ LANDIE v Liberci. A pak už byl jen krůček k tomu, se do IQ LANDIE vypravit a ponořit se do světa techniky.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516