Trenér Růžička se dohodl s Chomutovem a povede Piráty v extralize!

20. květen 2015 | 20:21
Vladimír Růžička. Foto: archiv Ladislav ChlíbekVladimír Růžička. Foto: archiv Ladislav Chlíbek

Chomutov - Náznaky a signály toho, že reprezentační hokejový kouč Vladimír Růžička převezme po skončení mistrovství světa 2015 extraligový tým z Chomutova, se ukázaly jako opodstatněné a jsou už realitou! Bývalý vynikající útočník a zkušený trenér má před sebou novou výzvu, která směřuje k dlouhodobým plánům. Podle sdělení vedení klubu totiž Růžička podepsal s Piráty smlouvu na deset let.

Pro Růžičku znamená příchod do Chomutova vlastně i jeho návrat na sever Čech! Rodák z Mostu je odchovancem Litvínova, z něhož v roce 1989 odešel do zámořské NHL. Působil i ve Švýcarsku a v Česku poté spojil svoji kariéru s pražskou Slavií. Po ukončení hráčské dráhy se okamžitě stal koučem tohoto celku, který přivedl v letech 2003 a 2008 k mistrovskému titulu v extralize a v několika dalších sezónách získal se Slavií i stříbrné, či bronzové medaile.

Jako hráč se stal mistrem světa v roce 1985 a byl kapitánem české reprezentace, která na ZOH v Naganu 1998 vybojovala historické zlato. V roli trenéra dovedl národní tým k titulu mistrů světa v letech 2005 a 2010.

V roce 2015 uvažoval i o možnosti trenérského působení v ruském Omsku v KHL, ale nakonec z konkrétní nabídky ze zahraničí sešlo, takže Růžička už v předstihu oznámil, že hodlá působit v Chomutově. A nyní svoje slova naplnil.

Dosavadní hlavní trenér Chomutova Břetislav Kopřiva, který přivedl Piráty do extraligy, se přesouvá do role Růžičkova asistenta. Ale nebude to pro Kopřivu první trenérská štace v nejvyšší soutěži. Vedl například Vsetín a společně s trenérským kolegou Pavlem Markem se podílel na historickém prvním titulu Třince v extralize v roce 2011.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Maďarský kamion se řítil u Chomutova v protisměru!

Maďarský kamion se řítil u Chomutova v protisměru!

15/8 / AKTUALITY / CHOMUTOV - V pondělním poledni ohrozil provoz na Chomutovsku maďarský kamion, který se řítil v protisměru od Hory Sv. Šebestiána.


CHOMUTOV: Muž, který měl zabít Roma, se vrátil z vazby

CHOMUTOV: Muž, který měl zabít Roma, se vrátil z vazby

15/8 / KRIMI / CHOMUTOV - Muž, který po květnovém incidentu na jednom z chomutovských sídlišť, kde měl zabít Roma, opustil vazbu. Důvod? Byli vyslechnuti všichni svědci.


Chomutov koupí nové trolejbusy. A to je chtěl úplně zrušit

Chomutov koupí nové trolejbusy. A to je chtěl úplně zrušit

13/8 / AKTUALITY / CHOMUTOV - Chomutov bude investovat 170 milionů do nákupu nových trolejbusů od společnosti Škoda Electric.


OBRAZEM: Pohádkové safari v chomutovském lesoparku

OBRAZEM: Pohádkové safari v chomutovském lesoparku

12/8 / AKTUALITY / Chomutov - Podívejte se na fotogalerii Ladislava Chlíbka z pohádkového safari v chomutovském lesoparku.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516