Trenér Růžička se dohodl s Chomutovem a povede Piráty v extralize!

20. květen 2015 | 20:21
Vladimír Růžička. Foto: archiv Ladislav ChlíbekVladimír Růžička. Foto: archiv Ladislav Chlíbek

Chomutov - Náznaky a signály toho, že reprezentační hokejový kouč Vladimír Růžička převezme po skončení mistrovství světa 2015 extraligový tým z Chomutova, se ukázaly jako opodstatněné a jsou už realitou! Bývalý vynikající útočník a zkušený trenér má před sebou novou výzvu, která směřuje k dlouhodobým plánům. Podle sdělení vedení klubu totiž Růžička podepsal s Piráty smlouvu na deset let.

Pro Růžičku znamená příchod do Chomutova vlastně i jeho návrat na sever Čech! Rodák z Mostu je odchovancem Litvínova, z něhož v roce 1989 odešel do zámořské NHL. Působil i ve Švýcarsku a v Česku poté spojil svoji kariéru s pražskou Slavií. Po ukončení hráčské dráhy se okamžitě stal koučem tohoto celku, který přivedl v letech 2003 a 2008 k mistrovskému titulu v extralize a v několika dalších sezónách získal se Slavií i stříbrné, či bronzové medaile.

Jako hráč se stal mistrem světa v roce 1985 a byl kapitánem české reprezentace, která na ZOH v Naganu 1998 vybojovala historické zlato. V roli trenéra dovedl národní tým k titulu mistrů světa v letech 2005 a 2010.

V roce 2015 uvažoval i o možnosti trenérského působení v ruském Omsku v KHL, ale nakonec z konkrétní nabídky ze zahraničí sešlo, takže Růžička už v předstihu oznámil, že hodlá působit v Chomutově. A nyní svoje slova naplnil.

Dosavadní hlavní trenér Chomutova Břetislav Kopřiva, který přivedl Piráty do extraligy, se přesouvá do role Růžičkova asistenta. Ale nebude to pro Kopřivu první trenérská štace v nejvyšší soutěži. Vedl například Vsetín a společně s trenérským kolegou Pavlem Markem se podílel na historickém prvním titulu Třince v extralize v roce 2011.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

18/7 / SERVIS / JIRKOV - V Březenci u Jirkova proběhl 22. ročník ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017 za účasti 40 týmů.


Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

29/6 / KRIMI / CHOMUTOV, PLZEŇ - Plzeňský kulturista Filip Grznár je spíše než pro své sportovní výkony známý pro své netradiční a divoké vystupování na internetu.


Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

28/6 / SERVIS / CHOMUTOV, LIBEREC - Putovní výstava pokusů IQ PARKU zaujala žáky už před několika lety a vzbudila v nich touhu k návštěvě IQ LANDIE v Liberci. A pak už byl jen krůček k tomu, se do IQ LANDIE vypravit a ponořit se do světa techniky.


Zoologická zahrada Chomutov jako magnet pro turisty. Ale co dál?

Zoologická zahrada Chomutov jako magnet pro turisty. Ale co dál?

28/6 / AKTUALITY / CHOMUTOV - Přestože Chomutov nelze srovnávat s Libercem, na těchto dvou městech lze ukázat, že koncentrace zajímavých atrakcí může znásobit zájem turistů o ně.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516