Trolejbusy v Chomutově budou jezdit i přes nezájem Jirkova

12. duben 2016 | 10:06
Chomutov. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czChomutov. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Chomutov - Chomutovské ulice budou nadále brázdit stroje s tykadly. O zachování trolejbusové dopravy rozhodli v pondělí (11.4.2016) zastupitelé. Jejich rozhodnutí je zcela odlišné než v Jirkově, kde provoz trolejbusů radnice nechce platit.

Chomutov má s Jirkovem společnou síť MHD a obě města spolu vlastní dopravní podnik.  „Jsem rád, že trolejbusy z Chomutova nezmizí. Teď musíme společně s dopravcem najít cestu, jak je co nejefektivněji provozovat,“ komentoval rozhodnutí zastupitelů primátor Daniel Černý.

Rozhodnutí zastupitelstva bylo jednoznačné. Trolejbusy podpořili téměř všichni přítomní zastupitelé napříč politickým spektrem, dva se při hlasování zdrželi.

Možná změna dopravy se řešila dlouhou dobu. Hlavní důvody byly dva. Prvním byla jasná deklarace Jirkova, že trolejbusy nechce kvůli vysoké ceně, což tamější zastupitelé potvrdili minulý týden. Druhým důvodem je velmi zastaralý vozový park, do kterého se za přechozí léta takřka vůbec neinvestovalo. Až jeden všechny stroje hodně přesluhují, všechny velké trolejbusy jsou na odpis.

Zastřešujícím problémem pak byla ekonomika. S výpadkem Jirkova vypadne část peněz, náklady přinese nutná obnova vozového parku a trolejbusová doprava je obecně o něco dražší než autobusová. Chomutov tak bude muset v rozpočtu najít peníze navíc.

Šance se nabízí v dotačním programu, ve kterém je možné žádat o peníze na nové vozy. To mělo vliv i na rozhodování zastupitelů, protože po změně programu není možné žádat o peníze na autobusy na plyn, pokud ve městě jezdí trolejbusy. To byla jedna z dříve uvažovaných variant.

Zastupitelé rozhodli, že si Chomutov objedná u dopravního podniku provoz MHD na dalších deset let.

ČTĚTE: Jirkov už nechce trolejbusy. V Chomutově se o jejich osudu teprve rozhodne

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

OBRAZEM: Fotbalový Chomutov přehrál Hostouň

OBRAZEM: Fotbalový Chomutov přehrál Hostouň

20/8 / AKTUALITY / CHOMUTOV - Fotograf Ladislav Chlíbek zavítal na fotbalové utkáni Divize B. Domácí Chomutov rozdrtil Sokol Hostouň 5:2.


OBRAZEM: Březenská pouť nově nabídla Den s Březenským drakem

OBRAZEM: Březenská pouť nově nabídla Den s Březenským drakem

20/8 / SERVIS / BŘEZNO - Březenská pouť i letos nabídla bohatý kulturní program, který je zakončen koncertem Petra Koláře.


OBRAZEM: Motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky

OBRAZEM: Motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky

20/8 / SERVIS / POLÁKY - Na fotbalovém hřišti v Polákách motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky plus hudební festival.


OBRAZEM: Chomutov přetlačil finský Kärpät Oulu

OBRAZEM: Chomutov přetlačil finský Kärpät Oulu

18/8 / PIRÁTI / CHOMUTOV - Piráti Chomutov si v rámci dalšího přípravného duelu připsali cenný skalp jednoho z nejlepších finských klubů - Kärpätu Olu. Soupeře z Finska hokejisté Chomutova porazili 2:1.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516