V Chomutově je připraveno přechodné místo pro uprchlíky

11. září 2015 | 10:06
Uprchlíci, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČRUprchlíci, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČR

Chomutov - Chomutovská policie je připravena na případný příchod uprchlíků. Pro běžence zřídila přechodné místnosti pro běžence v areálu tzv. KORDů u nemocnice.

„Zřídili jsme v jednom objektu tzv. KORDů přechodné místnosti pro běžence. Není to ubytovna, není to záchytné zařízení, je to místo, kde budou shromážděni případní běženci, kteří budou zachyceni na území Ústeckého kraje,“ informoval o tom šéf chomutovské policie Jaroslav Peleška. Objekt patří státu, právo hospodaření s ním má Policie ČR.

Na místě s těmito lidmi policisté provedou zákonné identifikační úkony a úkony týkající se azylového řízení. Ty trvají několik hodin, je nutné vše administrativně vybavit, zdržení způsobuje i jazyková bariéra, je nutné zajistit tlumočníky.

„Objekt je zabezpečen, policie udělá všechna opatření, aby se dočasně zadržení lidé nepohybovali volně po okolí a po městě,“ dodal Jaroslav Peleška. Zařízení je připraveno, vejít by se tam mohlo přibližně osmdesát lidí. Podobná zařízení jsou připravena i v dalších městech kraje a v republice, jedná se o pokyn ministerstva vnitra a jde o přípravu na možný příliv běženců.

„Musím ocenit, že ministerstvo vnitra nečeká, až nějaká problémová situace nastane, ale připravuje se už teď na to, že nastat může,“ řekl k tomu primátor Daniel Černý.

Zhruba před čtrnácti dny bylo podle policie zadrženo v horách na pomezí Chomutovska a Mostecka okolo čtyřiceti uprchlíků. Procedury s nimi konaly po služebnách policie v Mostě, Chomutově a Lounech. Policie provádí důsledné kontroly jak na silnici R7, tak v okolí státní hranice.

V případě potřeby je připravena poskytnout výpomoc i městská policie.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

OBRAZEM: Fotbalový Chomutov přehrál Hostouň

OBRAZEM: Fotbalový Chomutov přehrál Hostouň

20/8 / AKTUALITY / CHOMUTOV - Fotograf Ladislav Chlíbek zavítal na fotbalové utkáni Divize B. Domácí Chomutov rozdrtil Sokol Hostouň 5:2.


OBRAZEM: Březenská pouť nově nabídla Den s Březenským drakem

OBRAZEM: Březenská pouť nově nabídla Den s Březenským drakem

20/8 / SERVIS / BŘEZNO - Březenská pouť i letos nabídla bohatý kulturní program, který je zakončen koncertem Petra Koláře.


OBRAZEM: Motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky

OBRAZEM: Motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky

20/8 / SERVIS / POLÁKY - Na fotbalovém hřišti v Polákách motosraz s výstavou motorek a vojenské techniky plus hudební festival.


OBRAZEM: Chomutov přetlačil finský Kärpät Oulu

OBRAZEM: Chomutov přetlačil finský Kärpät Oulu

18/8 / PIRÁTI / CHOMUTOV - Piráti Chomutov si v rámci dalšího přípravného duelu připsali cenný skalp jednoho z nejlepších finských klubů - Kärpätu Olu. Soupeře z Finska hokejisté Chomutova porazili 2:1.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516