V Chomutově je připraveno přechodné místo pro uprchlíky

11. září 2015 | 10:06
Uprchlíci, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČRUprchlíci, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČR

Chomutov - Chomutovská policie je připravena na případný příchod uprchlíků. Pro běžence zřídila přechodné místnosti pro běžence v areálu tzv. KORDů u nemocnice.

„Zřídili jsme v jednom objektu tzv. KORDů přechodné místnosti pro běžence. Není to ubytovna, není to záchytné zařízení, je to místo, kde budou shromážděni případní běženci, kteří budou zachyceni na území Ústeckého kraje,“ informoval o tom šéf chomutovské policie Jaroslav Peleška. Objekt patří státu, právo hospodaření s ním má Policie ČR.

Na místě s těmito lidmi policisté provedou zákonné identifikační úkony a úkony týkající se azylového řízení. Ty trvají několik hodin, je nutné vše administrativně vybavit, zdržení způsobuje i jazyková bariéra, je nutné zajistit tlumočníky.

„Objekt je zabezpečen, policie udělá všechna opatření, aby se dočasně zadržení lidé nepohybovali volně po okolí a po městě,“ dodal Jaroslav Peleška. Zařízení je připraveno, vejít by se tam mohlo přibližně osmdesát lidí. Podobná zařízení jsou připravena i v dalších městech kraje a v republice, jedná se o pokyn ministerstva vnitra a jde o přípravu na možný příliv běženců.

„Musím ocenit, že ministerstvo vnitra nečeká, až nějaká problémová situace nastane, ale připravuje se už teď na to, že nastat může,“ řekl k tomu primátor Daniel Černý.

Zhruba před čtrnácti dny bylo podle policie zadrženo v horách na pomezí Chomutovska a Mostecka okolo čtyřiceti uprchlíků. Procedury s nimi konaly po služebnách policie v Mostě, Chomutově a Lounech. Policie provádí důsledné kontroly jak na silnici R7, tak v okolí státní hranice.

V případě potřeby je připravena poskytnout výpomoc i městská policie.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

JIRKOV: V některých lokalitách se nebudou vyplácet dávky

JIRKOV: V některých lokalitách se nebudou vyplácet dávky

24/7 / AKTUALITY / JIRKOV - Radnice v Jirkově na Chomutovsku chce omezit vyplácení dávek na bydlení ve čtvrtích Nové Ervěnice a Krušnohorská ulice.


OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

18/7 / SERVIS / JIRKOV - V Březenci u Jirkova proběhl 22. ročník ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017 za účasti 40 týmů.


Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

29/6 / KRIMI / CHOMUTOV, PLZEŇ - Plzeňský kulturista Filip Grznár je spíše než pro své sportovní výkony známý pro své netradiční a divoké vystupování na internetu.


Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

28/6 / SERVIS / CHOMUTOV, LIBEREC - Putovní výstava pokusů IQ PARKU zaujala žáky už před několika lety a vzbudila v nich touhu k návštěvě IQ LANDIE v Liberci. A pak už byl jen krůček k tomu, se do IQ LANDIE vypravit a ponořit se do světa techniky.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516