V Chomutově jsem začal novou kapitolu s velkou motivací, říká Jakub Sklenář

16. září 2015 | 14:24
Jakub Sklenář. Foto: archiv MojeChomutovsko.czJakub Sklenář. Foto: archiv MojeChomutovsko.cz

Chomutov - Hokejový útočník Jakub Sklenář je jedním z řady hráčů, kteří momentálně působí v Chomutově a mají za sebou angažmá v extraligové pražské Slavii. Zkušený forvard přišel na sever Čech v létě 2015 a v novém klubu se brzy prosadil i střelecky. „Důležité je, abychom sezónu dobře rozjeli,“ říká jakub Sklenář.

V dubnu 2015 jste zažil se Slavií Praha sestup z nejvyšší soutěže. Je pro vás přestup do extraligového Chomutova satisfakcí a motivací do další kariéry?

K minulé sezóně bych se už nerad vracel. Bylo tam zklamání z neúspěchu Slavie, ale snažím se myšlenky na sestup dokonale vymazat z hlavy. Začal jsem novou kapitolu a soustředím se na Chomutov.

Přece jen: můžete srovnat obě působiště?

Nejmarkantnější je rozdíl ve velikosti měst: Chomutov není Praha (úsměv). Ale pokud jde o hokejové zázemí klubů, tak v Chomutově je na lepší úrovni. Se Slavií jsme sice hrávali domácí zápasy v pražské O2 Areně, ale základnu jsme měli na starém zimním stadiónu v Edenu.

Co pro vás znamená, že jste vstřelil svůj první gól za Chomutov už ve druhém kole extraligy?

Přál jsem si, abychom hlavně co nejdříve vyhráli. V Třinci to nevyšlo, ale pak jsme doma zdolali Mladou Boleslav 2:1. Vítězná branka mě potěšila i kvůli trenéru Růžičkovi a celému týmu. Potřebovali jsme body, a že jsem se na tom podílel rozhodujícím gólem, beru jako bonus. Měli jsme i štěstí.

Už jste zmínil trenéra Vladimíra Růžičku. Vás i dalších osm chomutovských hráčů vedl i ve Slavii. Co přenesl do Chomutova?

Je to podobné jako ve Slavii. Nějaké věci v přípravě se změnily, ale když budeme plnit trenérovy pokyny, měl by Chomutov prokázat, že kádr má svou kvalitu. Sedli jsme si i jako parta, navíc v polovině září přišel ještě skvělý útočník Roman Červenka.

Na co se hodláte v dalších zápasech především zaměřit?

Chceme vycházet z dobré obrany, bez ní se hrát nedá. Musíme být trpěliví i v ofenzivě. Zatím jsme dali v soutěži jen dva góly, takže máme na čem pracovat. Začátek sezóny je hodně důležitý.

OBRAZEM: Piráti Chomutov vyhráli nad Mladou Boleslaví

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Maďarský kamion se řítil u Chomutova v protisměru!

Maďarský kamion se řítil u Chomutova v protisměru!

15/8 / AKTUALITY / CHOMUTOV - V pondělním poledni ohrozil provoz na Chomutovsku maďarský kamion, který se řítil v protisměru od Hory Sv. Šebestiána.


CHOMUTOV: Muž, který měl zabít Roma, se vrátil z vazby

CHOMUTOV: Muž, který měl zabít Roma, se vrátil z vazby

15/8 / KRIMI / CHOMUTOV - Muž, který po květnovém incidentu na jednom z chomutovských sídlišť, kde měl zabít Roma, opustil vazbu. Důvod? Byli vyslechnuti všichni svědci.


Chomutov koupí nové trolejbusy. A to je chtěl úplně zrušit

Chomutov koupí nové trolejbusy. A to je chtěl úplně zrušit

13/8 / AKTUALITY / CHOMUTOV - Chomutov bude investovat 170 milionů do nákupu nových trolejbusů od společnosti Škoda Electric.


OBRAZEM: Pohádkové safari v chomutovském lesoparku

OBRAZEM: Pohádkové safari v chomutovském lesoparku

12/8 / AKTUALITY / Chomutov - Podívejte se na fotogalerii Ladislava Chlíbka z pohádkového safari v chomutovském lesoparku.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516