V Kadani chceme odvádět co nejlepší výkony, říká útočník Jakub Chrpa

11. září 2015 | 22:58
Hokejisté Kadaně. Foto: archiv MojeChomutovsko.czHokejisté Kadaně. Foto: archiv MojeChomutovsko.cz

Kadaň - Hokejový útočník Jakub Chrpa figuruje na širší soupisce extraligového celku Chomutova, ale začátek nové sezóny jej zastihl v dresu SK Kadaň. V prvoligovém týmu by měl sbírat zkušenosti, které by pak rád zúročil i v nejvyšší soutěži.

„Je nás hodně, co jsme na hraně mezi oběma mužstvy. S kluky se pereme sportovně o místo. Když jsme přišli do Kadaně, která je farmou Chomutova, snažíme se odvádět co nejlepší výkony,“ říká 21letý odchovanec chomutovského klubu.

Kadaň ztratila během léta některé opory, takže větší zodpovědnost přejde na hráče z nastupující hokejové generace. „Loni jsme měli v Kadani silný kádr, byli tady zkušení útočníci Gajovský, Šagát, Sikora. Po jejich odchodu tvoříme zase trochu jiný celek a bude chvíli trvat, než si to sedne. V přípravě jsme se zaměřili na to, abychom nebyli zbytečně vylučovaní. Potěšila nás výhra 7:1 v Litoměřicích, ale bylo to jen přátelské utkání. V prvoligové soutěži půjde o body,“ podotýká Chrpa.

O první lize má přehled a uznává kvality soupeřů. „Je to vyrovnaná soutěž a na začátku sezóny se nedá odhadovat, jestli můžeme skončit do pátého místa, nebo budeme hrát níž. Jednou se dostanete nahoru a za pár týdnů jste třeba dole,“ domnívá se útočník, který vidí širší okruh favoritů. „Hodně se mluví a píše o pražské Slavii, která spadla z extraligy. Je to zvučný soupeř, ale podobně ambiciózních týmů je více - Kladno, České Budějovice, Jihlava,“ vyjmenovává Chrpa.

Silnou enklávu tvoří i celky z Moravy. „Na úvod jsme prohráli na nováčkovském ledě v Přerově, kde byla bouřlivá atmosféra. Panuje tam postupová euforie. Ale těšíme se i na další obdobné zápasy,“ líčí útočník.

„Příprava byla dlouhá a jsme rádi, že se hraje naplno. Naším záměrem je praktikovat styl, jaký prosazuje extraligový Chomutov. Abychom byli na očích chomutovským trenérům, musíme vycházet z bojovnosti a nasazení,“ dodává Chrpa.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Maďarský kamion se řítil u Chomutova v protisměru!

Maďarský kamion se řítil u Chomutova v protisměru!

15/8 / AKTUALITY / CHOMUTOV - V pondělním poledni ohrozil provoz na Chomutovsku maďarský kamion, který se řítil v protisměru od Hory Sv. Šebestiána.


CHOMUTOV: Muž, který měl zabít Roma, se vrátil z vazby

CHOMUTOV: Muž, který měl zabít Roma, se vrátil z vazby

15/8 / KRIMI / CHOMUTOV - Muž, který po květnovém incidentu na jednom z chomutovských sídlišť, kde měl zabít Roma, opustil vazbu. Důvod? Byli vyslechnuti všichni svědci.


Chomutov koupí nové trolejbusy. A to je chtěl úplně zrušit

Chomutov koupí nové trolejbusy. A to je chtěl úplně zrušit

13/8 / AKTUALITY / CHOMUTOV - Chomutov bude investovat 170 milionů do nákupu nových trolejbusů od společnosti Škoda Electric.


OBRAZEM: Pohádkové safari v chomutovském lesoparku

OBRAZEM: Pohádkové safari v chomutovském lesoparku

12/8 / AKTUALITY / Chomutov - Podívejte se na fotogalerii Ladislava Chlíbka z pohádkového safari v chomutovském lesoparku.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516