Z bývalých lázní má být centrum neformálního vzdělávání

1. duben 2016 | 21:00
Prohlídka bývalých lázní. Foto: archiv Město ChomutovProhlídka bývalých lázní. Foto: archiv Město Chomutov

Chomutov - Odborníci z různých sfér se sešli v bývalých lázních v Chomutově. Primátor Daniel Černý představil záměr na vznik centra neformálního vzdělávání.

„Je to velký projekt, ke kterému potřebujete spoustu partnerů a garantů, odborníky na vzdělávání, zástupce vysokých škol, projektové manažery, ředitele organizací a další a další. Cením si spolupráce s paní Lenkou Mynářovou, autorkou marketingové strategie areálu Dolní oblasti Vítkovice a realizátorkou projektu Světa techniky tamtéž,“ komentoval to primátor Daniel Černý.

Rovněž uvedl, že projekt má ambice zlepšit nízkou úroveň vzdělanosti v okrese, zvýšit konkurence schopnost na trhu práce a využít unikátní prostor bývalých lázní umístěných na skvělém místě blízko centra a městské parku.

Hosty pak seznámila se svými bohatými zkušenostmi Lenka Mynářová, která popsala zkušenosti z Ostravy a v základních bodech nejdůležitější kroky k fungujícímu centru.

Hosté se shodli, že pro úspěch projektu je bezpodmínečná spolupráce všech organizací. Zástupci ústecké univerzity uvedli, že všechny fakulty mají projektu co nabídnout a že je to věcí dalšího jednání. Důležitá bude i spolupráce s Ústeckým krajem a jeho inovačním centrem.

Nejbližšími kroky v realizaci projektu jsou provedení sociologického výzkumu a vytvoření strategického konceptu neformálního vzdělávání. Má tak vzniknout kvalitní podkladový materiál pro následné zajištění financování a realizaci projektu.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

JIRKOV: V některých lokalitách se nebudou vyplácet dávky

JIRKOV: V některých lokalitách se nebudou vyplácet dávky

24/7 / AKTUALITY / JIRKOV - Radnice v Jirkově na Chomutovsku chce omezit vyplácení dávek na bydlení ve čtvrtích Nové Ervěnice a Krušnohorská ulice.


OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

OBRAZEM: V Březenci u Jirkova proběhl turnaj ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017

18/7 / SERVIS / JIRKOV - V Březenci u Jirkova proběhl 22. ročník ve futsale o pohár CHLMF CUP 2017 za účasti 40 týmů.


Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

Známý plzeňský kulturista obhajoval střelbu v Chomutově. Hrozí mu tři roky!

29/6 / KRIMI / CHOMUTOV, PLZEŇ - Plzeňský kulturista Filip Grznár je spíše než pro své sportovní výkony známý pro své netradiční a divoké vystupování na internetu.


Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

Žáci ze dvou chomutovských základních škol byli v IQ Landii v Liberci

28/6 / SERVIS / CHOMUTOV, LIBEREC - Putovní výstava pokusů IQ PARKU zaujala žáky už před několika lety a vzbudila v nich touhu k návštěvě IQ LANDIE v Liberci. A pak už byl jen krůček k tomu, se do IQ LANDIE vypravit a ponořit se do světa techniky.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516