Změna MHD: Písečná v Chomutově se na dlouho uzavře. Začíná velká rekonstrukce

12. říjen 2015 | 13:10
Vizualizace nového KaSS a okolí. Zdroj: archiv RegionstudioVizualizace nového KaSS a okolí. Zdroj: archiv Regionstudio

Chomutov - Od pátku 16. října 2015 se na dlouhou dobu uzavře ulice Písečná. Fungovat také nebudou zastávky MHD Zahradní TIP a Písečná, zdravotní středisko v obou směrech.

"Důvodem je začátek velké přestavby území kolem KaSS a ulice Písečná. Stavební práce týkající se Písečné jsou naplánovány do konce května 2016. Po tuto dobu bude Písečná v části od podchodu v Borové ulici až k zastávce MHD Zdravotní středisko neprůjezdná a spoje MHD nebudou zajíždět na zastávky Zahradní TIP a Písečná, zdravotní středisko v obou směrech," sdělil pro MojeChomutovsko.cz mluvčí města Jan Rödling.

Spoje budou odkloněny přes ulici Zahradní, kde jsou dvě zastávky Zahradní I, Zahradní II. Na ty budou zajíždět všechny spoje kromě linky č. 16, která bude stavět pouze na zastávce Zahradní I.

"Lidé z Písečné mohou také využít linkové spoje objednávané krajem, tj. „zelené autobusy“. Ty pravidelně obsluhují konečnou zastávku Písečná, odkud jezdí přes Otvice do Chomutova (autobusové nádraží, poliklinika) a do Jirkova. V těchto spojích ale neplatí Buskarta chomutovského dopravního podniku," upřesnil chomutovský mluvčí.

Investiční akce rovněž zasáhne do parkování v nejbližším okolí. Po celou dobu rekonstrukce bude uzavřen vjezd na obě strany parkoviště pod KaSS. Ztížený přístup k parkování bude i na druhé straně ulice. Bude uzavřen vjezd na parkoviště vedle zdravotního střediska a podél bloku paneláků. Na toto parkoviště se řidiči dostanou pouze ze směru od Jirkova. Z hlavní silnice Písečná v blízkosti zastávky u zdravotního střediska bude možné vjíždět a vyjíždět z parkoviště po betonovém překladu.

Město rovněž upozorňuje na zvýšený provoz nákladní dopravy ve Skalkové ulici. Skalková bude po dokončení investiční akce opravena.

"Rekonstrukce se dotkne i školáků. U základní školy Zahradní bude zavřené schodiště a zelený svah pod školou. Na bezpečí dětí při cestě do školy kvůli zvýšenému provozu dohlédnout strážníci a kamerový systém," uvedl Jan Rödling.

Přehled odkloněných linek

Linky č. 1, 2, 10, 11, 41, 50, 51

Budou odkloněny přes ul. Zahradní, ve které budou na všech spojích obsluhovat zastávky Zahradní I a Zahradní II.

Linka č. 40

Bude odkloněna přes ul. Zahradní, ve které bude obsluhovat zastávky „Zahradní I“ a „Zahradní II“, kromě posledního spoje z Polikliniky, který zůstává beze změn ukončen v zastávce „Zahradní TIP“.

Linka č. 16

Bude odkloněna přes ul. Zahradní, ve které bude na všech spojích obsluhovat zastávku „Zahradní I“ (zastávky „Zahradní II“ a „Zahradní TIP“ obsluhovat nebude).

ČTĚTE:  Odstartuje druhá etapa rekonstrukce chomutovského KaSS

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Maďarský kamion se řítil u Chomutova v protisměru!

Maďarský kamion se řítil u Chomutova v protisměru!

15/8 / AKTUALITY / CHOMUTOV - V pondělním poledni ohrozil provoz na Chomutovsku maďarský kamion, který se řítil v protisměru od Hory Sv. Šebestiána.


CHOMUTOV: Muž, který měl zabít Roma, se vrátil z vazby

CHOMUTOV: Muž, který měl zabít Roma, se vrátil z vazby

15/8 / KRIMI / CHOMUTOV - Muž, který po květnovém incidentu na jednom z chomutovských sídlišť, kde měl zabít Roma, opustil vazbu. Důvod? Byli vyslechnuti všichni svědci.


Chomutov koupí nové trolejbusy. A to je chtěl úplně zrušit

Chomutov koupí nové trolejbusy. A to je chtěl úplně zrušit

13/8 / AKTUALITY / CHOMUTOV - Chomutov bude investovat 170 milionů do nákupu nových trolejbusů od společnosti Škoda Electric.


OBRAZEM: Pohádkové safari v chomutovském lesoparku

OBRAZEM: Pohádkové safari v chomutovském lesoparku

12/8 / AKTUALITY / Chomutov - Podívejte se na fotogalerii Ladislava Chlíbka z pohádkového safari v chomutovském lesoparku.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeChomutovsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeChomutovsko.cz na Facebooku


Redakce MojeChomutovsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516